Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Medale "Zasłużony dla gminy Wieliczki"

2014-07-22 09:38:33 (ost. akt: 2014-07-22 10:21:26)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Radni gminy Wieliczki podjęli uchwałę o nadaniu medali "Zasłużony dla Gminy Wieliczki". Dostali je: Bronisław Kasprzyk, Wiesław Romotowski i Andrzej Steckiewicz.

Laureaci odebrali medale na sesji. Wręczyli je wójt Jarosław Kuczyński i przewodniczący Rady Gminy Józef Łapiński.

Z wnioskami o przyznanie odznaczeń wystąpili strażacy ochotnicy z Wieliczek i Markowskich. Rozpatrywała je kapituła w składzie: Jarosław Kuczyński, Mirosław Borowski, Zygmunt Kalinowski, Jerzy Tomkiewicz i Barbara Masłowska. Komisja jednogłośnie i pozytywnie je zaopiniowała, a następnie przekazała pod głosowanie radnym. Uzasadnienia do każdej z uchwały przedstawił wójt Jarosław Kuczyński.

Niektóre z kandydatur wzbudziły wśród zaproszonych gości i sołtysów spore emocje, bo po sali obrad rozeszły się szmery powątpiewania.
— Uchwały budzą kontrowersje, ale są podjęte przez ludzi i dla ludzi — mówi wicewójt Tomasz Osewski. — Każda z tych osób ma wady i zalety, bo wszyscy jesteśmy ludźmi. Chcemy nagradzać tych, którzy coś zrobili dla gminy i ją współtworzyli. Ale gdybyśmy mieli nagradzać ideały, to trzeba by nagrodzić papieża, a nie nas ludzi żyjących w Wieliczkach.

Uchwały o nadaniu tytułu i Medalu "Zasłużony dla Gminy Wieliczki" zostały przyjęte zdecydowaną większością głosów.
— To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy zauważeni, bo przyszło nam żyć w ciekawych czasach przemian — mówił Andrzej Steckiewicz. — Tak jak dostrzeżono nas i nasze działania, tak mamy świadomość, że byliśmy różnie postrzegani. I dobrze, i źle. Ale człowiek musi być i trochę słodki, i trochę gorzki. Wtedy jest pełny. Wójtom, radnym i sołtysom życzę tego, by się spierali, kłócili, ale o rzeczy ważne, i by byli sobie życzliwi, bo wtedy łatwiej rozwiązywać wszelkie spory.

Za przyznaniem medalu Bronisławowi Kasprzykowi oraz Wiesławowi Romotowskiemu 10 radnych było "za". W głosowaniu za przyznaniem medalu Andrzejowi Steckiewiczowi 7 radnych było "za", a 3 wstrzymało się od głosu. Jedynie radny Leszek Sudnik nie brał udziału w żadnym z głosowań.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (71) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. skończyć z tym #1473836 | 83.25.*.* 31 sie 2014 20:04

  Takich fałszerzy ta gmina jeszcze nie miała. Jak podłym trzeba być żeby świadomie fałszować protokół z sesji. Wypowiedzi wójta pomawiające byłego Przewodniczącego i byłego wójta, które opisała Gazeta, jak również wszystko to zostało nagrane nie znalazły się w protokóle, a mimo to większość radnych to przyjęła, a przewodniczący - umył łapy i podpisał. Czy tacy ludzie mogą dalej rządzić tą gminą. Prokuratura prowadzi dochodzenie, jest nadzieja, że tym razem skutecznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. samotny pan #1468191 | 83.25.*.* 23 sie 2014 21:47

  Igrzyska się odbyły, a teraz do pracy Rodacy. Trzeba to odrobić - nic za darmo - to było za kredyt. To, że nie planowane towarzystwo załapało się na wyżerkę - n0 cóż - jak się nie ma co sie lubi ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do jarosława #1468162 | 46.170.*.* 23 sie 2014 21:02

   Kiełbasa wyborcza niestety nieudana! Cyrk drogi, bigos zimny i bez kiełbasy! Same minusy i jakoś dziwnie samotny pan się błàkał z aparatem foto.Czyżby ostatnie zdjęcia?

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. inny #1465215 | 83.20.*.* 20 sie 2014 09:57

   A " kolega " wie dlaczego Stowarzyszenie Pana Dobrzynia zostało odsunięte od organizacji dnia wiatraka - najpierw przyznali im 1500 zł na organizację róznych imprez na cały rok, a teraz przyznają kasę bezpośrednio z budżetu gminy, żeby zaistnieć przed wyborami. No i kto tu jest DE BEST - wójt Jarosław Wiesław Kuczyński zam. Wieliczki ul. Lipowa 35 !!! - " Inne spojrzenie na sprawy bieżące "

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. kolega #1464763 | 79.203.*.* 19 sie 2014 16:51

    A mnie tam się podoba sposób rządzenia wójta Kuczyńskiego! No i jest dużo młodszy od poprzednika. To oznacza inne spojrzenie na sprawy bieżące.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (71)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages