Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych dla Niepodległej

18.06.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach odbył się XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół.

W turnieju walczyły drużyny :SP 1 w Olecku, SP 3 w Olecku, SP 4 w Olecku, SP w Babkach Oleckich i gospodarze ZSP w Wieliczkach. Każda drużyna składała się z 7 osób: uczniów z klas I-VI oraz wychowawcy świetlicy. Uczniów oceniała komisja w składzie: p. Małgorzata Burba (przewodnicząca), p. Sylwia Balińska i p. Elżbieta Kasprzyk.
Turniej zorganizowany przez p. Marlenę Sienkiewicz i p. Martę Karniej rozpoczął się od konkurencji kolczasta sztafeta. W dalszej części zmagań uczestnicy musieli kolejno zapisywać po jednej literce ,żeby utworzyć hasło. Zawodnicy musieli również uporać się z patriotyczną krzyżówką a także zaprojektować kotylion z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczniowie rywalizowali także w wyścigu rydwanów, w biegu z piłeczką na talerzyku. Ostatnia konkurencja turnieju była zadaniem opiekunów,którzy musieli wykonać strzał do małej bramki tyłem.
Po zsumowaniu punktów okazało się, że na pierwszym miejscu uplasował się zespół z SP 4 w Olecku i to właśnie oni będą organizatorem turnieju za rok. Drugie miejsce zdobyła drużyna SP 1 w Olecku, a trzecie SP z Babek Oleckich.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki.
Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nich obiad i zasłużone lody.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach oraz opublikowany na portalu Wieliczki: XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych dla Niepodległej
Oceń artykuł:

(0)