Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Podziel się:

Podziel się:

XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

26.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Wieliczkach już po raz piętnasty spotkali się mistrzowie ortografii z powiatu oleckiego. Celem konkursu organizowanego pod hasłem „Serdecznie zapraszamy na corridę... ortograficzną” jest popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, budzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie młodzieży do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu.

Uczniowie zmierzyli się z trudnym tekstem, ale poradzili sobie z nim bardzo dobrze.
Pierwsze miejsce zajęła Zofia Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, drugie miejsce wywalczył Daniel Murawski ze Szkoły Podstawowej Nr 1w Olecku, trzecie miejsce ex aequo zajęły
Julia Bednarek ze Szkoły Podstawowej Nr1w Olecku i Martyna Gorlo ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach. Wyróżnienie przyznano Jędrzejowi Żukowskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku.
Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach oraz opublikowany na portalu Wieliczki: XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Oceń artykuł:

(0)