Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach

13 listopada z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej gimnazjum zgromadziła się cała społeczność szkolna, czyli uczniowie oddziałów gimnazjalnych, uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej oraz dzieci z klas filialnych w Cimochach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński.


Wszystkich zebranych powitał dyrektor Marek Dobrzyń. Przypomniał, że święto to zostało ustanowione, byśmy pamiętali o ludziach, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Podkreślił, że jest to najważniejsze święto dla każdego Polaka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego młodzież z klas VIIa i IIIc z gimnazjum, przygotowana przez Halinę Dobrzyń i Grażynę Jankowską, zaprezentowała część artystyczną. Recytacje uświetnił występ chóru szkolnego, prowadzonego przez Renatę Lau, oraz występy uczniów Zofii Kozłowskiej i Krzysztofa Jankowskiego, którzy przedstawili instrumentalne wersje pieśni patriotycznych. Następnie zwycięzca XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorsko- Wokalnego „Tobie Ojczyzno” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Adrian Głowacki, uczeń kl. IIIa z gimnazjum, przygotowany przez Jolantę Motulewicz, wzruszył wszystkich recytując wiersz Andrzeja Zaniewskiego „Wierzyłem kiedyś”.
Uroczystość zakończono odśpiewaniem „Roty”.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach oraz opublikowany na portalu Wieliczki: Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach
Oceń artykuł:

(0)