Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Podziel się:

Podziel się:

"Dzień Brytyjski"

28 lutego w Szkole Podstawowej w Wieliczkach obchodziliśmy „Dzień Brytyjski” mający na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIB, którzy wykonali piosenkę w języku angielskim. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas IV-VI, którzy wystawili przedstawienie zatytułowane „Na ty z kulturą brytyjską”. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda flaga Zjednoczonego Królestwa, z jakich krain historyczno-geograficznych się ono składa; mogli usłyszeć hymn narodowy tego kraju, poznali najsłynniejsze miasta Wielkiej Brytanii oraz najsłynniejszych Brytyjczyków. Główne role w przedstawieniu zagrali Zofia Kozłowska, która wyrecytowała bardzo trudny tekst pochodzący z dzieła Williama Shakespeare’a pt. „Hamlet”, Zofia Bruzgo, Martyna Gorlo, Wojciech Sulżycki oraz Patryk Paczyński. Po spektaklu p. Izabela Nalewajko wręczyła nagrody w konkursie plastycznym na najsłynniejszy zabytek Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. I miejsce zajęła Maja Gładyszewska z klasy IVA, II miejsce zajął Aleksander Woronko z klasy IV A, III miejsce zajął Mateusz Grabowski w klasy V B. Następną atrakcją tego dnia był quiz dotyczący najsłynniejszych Brytyjczyków. Uczniowie mieli za zadanie odgadywać jak nazywają się poszczególne osoby widoczne na prezentacji oraz z czego zasłynęły. Ostatnią i najdłużej wyczekiwaną częścią „Dnia Brytyjskiego” były rozgrywki w piłkę nożną. Do rozgrywek przystąpiły drużyny Walii(kl.IV), Szkocji(kl.Va), Anglii(kl.Vb) i Irlandii Północnej(kl.VIa,b). Przy niesamowitym dopingu kibiców poszczególnych drużyn, w sportowej atmosferze, po rozegraniu meczów systemem każdy – z każdym, do ostatniej chwili ważyły się losy pierwszego miejsca. I jak to w sporcie bywa – niespodziewanka- pierwsze miejsce zajęła klasa IV(WALIA), drugie miejsce połączone siły klasy VIa iVIb(IRLANDIA PÓŁNOCNA), trzecie miejsce kl.Va(SZKOCJA), czwarte miejsce zajęła kl.Vb(ANGLIA).Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Mecze sędziował nauczyciel wychowania fizycznego p. Paweł Rutkowski .”Dzień Brytyjski” w naszej szkole przygotowała nauczycielka języka angielskiego p. Izabela Nalewajko.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach oraz opublikowany na portalu Wieliczki: "Dzień Brytyjski" w Wieliczkach
Oceń artykuł:

(0)