Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Podziel się:

Podziel się:

Kiermasz słodkości w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach bierze udział w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli.

Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W związku z tym, 23 lutego (Tłusty czwartek) zorganizowaliśmy w naszej szkole „Kiermasz słodkości”. Chętni rodzice i nauczyciele upiekli wspaniałe słodkości – babeczki, ciasteczka, ciasta, pączki, stoły uginały się pod wpływem tych smakowitości. Specjalne stanowisko rozstawiły mamy z klasy VIb, które przez cały dzień piekły dzieciom wyborne gofry. Cel był szczytny każda złotówka zebrana w tym dniu, została przekazana na konto UNICEFF, dzięki tej kwocie zostaną zakupione szczepionki dla dzieci w Angoli. Zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie, uczniowie byli bardzo hojni, kupowali do momentu, aż słodkości zniknęły ze stołów. Zaprosiliśmy także przedszkolaki i gimnazjalistów, którzy także wsparli naszą akcję. Kiermasz okazał się wielkim sukcesem, ponieważ po komisyjnym podliczeniu pieniędzy, przez uczniów klasy Va okazało się, że udało się nam zebrać 1151,82zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasta, a także tym, którzy wsparli nas w organizacji i obsłudze. Dzięki Waszemu zaangażowaniu ten dzień był wyjątkowy.

Marta Karniej
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach oraz opublikowany na portalu Wieliczki: Kiermasz słodkości w Szkole Podstawowej w Wieliczkach
Oceń artykuł:

(0)