Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Profil użytkownika Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

Dzień Edukacji Narodowej w Wieliczkach

Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach miała niezwykle uroczysty, podniosły charakter. 12 października 2018r. uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Motulewicz oraz chór szkolny prowadzony przez p. Renatę Lau zaprezentowali swoisty koncert życzeń skierowany do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.Refleksyjne teksty poetyckie przeplatane nie mniej pięknymi utworami muzycznymi wzruszyły niejednego z zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się także emerytowani pedagodzy, którym został nadany tytuł „Zasłużony dla Gminy Wieliczki”.

XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych dla Niepodległej

18.06.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach odbył się XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół.

W turnieju walczyły drużyny :SP 1 w Olecku, SP 3 w Olecku, SP 4 w Olecku, SP w Babkach Oleckich i gospodarze...

XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

26.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Wieliczkach już po raz piętnasty spotkali się mistrzowie ortografii z powiatu oleckiego. Celem konkursu organizowanego pod hasłem „Serdecznie zapraszamy na corridę... ortograficzną” jest popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, budzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie młodzieży do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu.

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach

13 listopada z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej gimnazjum zgromadziła się cała społeczność szkolna, czyli uczniowie oddziałów gimnazjalnych, uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej oraz dzieci z klas filialnych w Cimochach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkonym w Wieliczkach

13 października 2017r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy oświaty z Wieliczek i Cimoch. Na spotkanie przybył również pan wójt Jarosław Kuczyński.

Międzyszkolny konkurs ortograficzny

23 maja w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu oleckiego.

Tym razem corridę ortograficzną stoczyli uczniowie ze SP nr 1 w Olecku, SP nr3 w Olecku, SP nr4 w Olecku, SP w Stożnem i SP w Wieliczkach....

Majowe święta w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

Na pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Narodowej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w piątek 28 kwietnia br., odbył się w Szkole Podstawowej w Wieliczkach apel. Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

„ZIELONO MI, CZYLI MATEMATYCZNA ZAWIEJA NA POWITANIE WIOSNY W SP WIELICZKI”

Tak brzmiało tegoroczne hasło obchodów dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Wieliczkach, które odbyły się 17 marca. Głównymi celami uroczystości, przygotowanej przez nauczycielki matematyki- Ewę Ciwoniuk i Justynę Woronko były: popularyzacja matematyki i przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu, „zabawowa” forma zdobywania wiedzy i umiejętności, pokonanie zahamowań zwłaszcza u słabszych uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole w celu rozwiązywania problemów, rozwijanie umiejętności komunikacji, prezentacja matematyki w sposób przyjazny dla ucznia

"Dzień Brytyjski"

28 lutego w Szkole Podstawowej w Wieliczkach obchodziliśmy „Dzień Brytyjski” mający na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIB, którzy wykonali piosenkę w języku angielskim. Następnie...

Kiermasz słodkości w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach bierze udział w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli.

Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »