Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Profil użytkownika Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych dla Niepodległej

18.06.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach odbył się XII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół.

W turnieju walczyły drużyny :SP 1 w Olecku, SP 3 w Olecku, SP 4 w Olecku, SP w Babkach Oleckich i gospodarze...

XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

26.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Wieliczkach już po raz piętnasty spotkali się mistrzowie ortografii z powiatu oleckiego. Celem konkursu organizowanego pod hasłem „Serdecznie zapraszamy na corridę... ortograficzną” jest popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, budzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie młodzieży do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu.

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach

13 listopada z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej gimnazjum zgromadziła się cała społeczność szkolna, czyli uczniowie oddziałów gimnazjalnych, uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej oraz dzieci z klas filialnych w Cimochach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkonym w Wieliczkach

13 października 2017r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy oświaty z Wieliczek i Cimoch. Na spotkanie przybył również pan wójt Jarosław Kuczyński.

Międzyszkolny konkurs ortograficzny

23 maja w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu oleckiego.

Tym razem corridę ortograficzną stoczyli uczniowie ze SP nr 1 w Olecku, SP nr3 w Olecku, SP nr4 w Olecku, SP w Stożnem i SP w Wieliczkach....

Majowe święta w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

Na pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Narodowej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w piątek 28 kwietnia br., odbył się w Szkole Podstawowej w Wieliczkach apel. Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

„ZIELONO MI, CZYLI MATEMATYCZNA ZAWIEJA NA POWITANIE WIOSNY W SP WIELICZKI”

Tak brzmiało tegoroczne hasło obchodów dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Wieliczkach, które odbyły się 17 marca. Głównymi celami uroczystości, przygotowanej przez nauczycielki matematyki- Ewę Ciwoniuk i Justynę Woronko były: popularyzacja matematyki i przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu, „zabawowa” forma zdobywania wiedzy i umiejętności, pokonanie zahamowań zwłaszcza u słabszych uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole w celu rozwiązywania problemów, rozwijanie umiejętności komunikacji, prezentacja matematyki w sposób przyjazny dla ucznia

"Dzień Brytyjski"

28 lutego w Szkole Podstawowej w Wieliczkach obchodziliśmy „Dzień Brytyjski” mający na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIB, którzy wykonali piosenkę w języku angielskim....

Kiermasz słodkości w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach bierze udział w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli.

Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się...

Bal Karnawałowy w SP Wieliczki

Zgodnie z tradycją, 19 stycznia w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się Bal Karnawałowy. Zabawę prowadziły panie ze szkoły tańca Tanmuz. Wspaniała muzyka, ciekawe zabawy i konkursy spowodowały, że był to wyjątkowy dzień.

Bardzo ważnym momentem, był pokaz taneczny w wykonaniu uczniów...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »