Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Widoczny uczeń to bezpieczny uczeń - przedszkolaki otrzymały odblaski

2018-10-05 14:46:03 (ost. akt: 2018-10-08 10:35:05)

Autor zdjęcia: Barbara Stefanowska

Dzisiaj (5.10) dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez wójta gminy Jarosława Kuczyńskiego. Natomiast oleccy policjanci zapoznali najmłodszych z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze oraz przypomnieli jak ważne jest noszenie odblasków, kiedy poruszamy się po zmroku.Już po raz trzeci wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński, oleccy policjanci i redakcja Głosu Olecka zorganizowali akcję "Widoczny uczeń, to bezpieczny uczeń".

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach otrzymały kamizelki odblaskowe, a policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przypomnieli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, kiedy poruszamy się po zmroku.

Dzieci ubrane w kamizelki ruszyły na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie pod okiem mundurowych sprawdzały swoje umiejętności.

Policjanci przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages