Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Zabytkowy pociąg zawitał do Wieliczek

2018-07-27 10:41:32 (ost. akt: 2018-07-27 10:47:56)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kłoczko

Niezapomniane wrażenia towarzyszyły przejazdowi pociągu Rospuda przez gminę Wieliczki 23 lipca 2018 r. Zabytkowy skład prowadzony przez parowóz zatrzymał się na kilka minut, aby spotkać się z mieszkańcami i uzupełnić zapas wody we współpracy ze strażakami OSP Wieliczki.Pasażerów powitał wójt gminy Jarosław Kuczyński, który na chwilę wcielił się w rolę zawiadowcy stacji. Natomiast panie z zespołu Wielczanki poczęstowały gości cukierkami zawiniętymi w okolicznościowe papierki.

Na peronie zgromadził się spory tłumek zainteresowanych osób. W zgodnej opinii uczestników zdarzenia, miło było widzieć po wielu latach jak stacja kolejowa w Wieliczkach tętni życiem. Dla młodego pokolenia było to również ciekawe nieoczekiwane zdarzenie.

W drodze powrotnej z Suwałk lokomotywa ponownie zatrzymała się w Wieliczkach na tankowanie wody, które było możliwe dzięki strażakom z OSP Wieliczki. Była toi kolejna możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć i filmów.

Prezes stowarzyszenia Turystyka Kolejowa podkreślał w rozmowie wyjątkową życzliwość i gościnność Wieliczek, Stwierdził, że pierwszy raz spotkał się z tak serdecznym i gościnnym przyjęciem przez samorząd gminny.
źródło: UG Wieliczki
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages