Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

"Dzień Brytyjski" w Wieliczkach

2017-03-06 13:25:26 (ost. akt: 2017-03-06 13:47:38)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

We wtorek, 28 lutego w Szkole Podstawowej w Wieliczkach obchodzono "Dzień Brytyjski", który miał przybliżyć uczniom kulturę i tradycję Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIB, którzy wykonali piosenkę w języku angielskim.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas IV - VI, którzy wystawili przedstawienie zatytułowane „Na ty z kulturą brytyjską”. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda flaga Zjednoczonego Królestwa, z jakich krain historyczno-geograficznych się ono składa. Mogli usłyszeć hymn narodowy tego kraju, poznali najsłynniejsze miasta Wielkiej Brytanii oraz najsłynniejszych Brytyjczyków.

Główne role w przedstawieniu zagrali Zofia Kozłowska, która wyrecytowała bardzo trudny tekst pochodzący z dzieła Williama Shakespeare’a pt. „Hamlet”, Zofia Bruzgo, Martyna Gorlo, Wojciech Sulżycki oraz Patryk Paczyński.

Po spektaklu pani Izabela Nalewajko wręczyła nagrody w konkursie plastycznym na najsłynniejszy zabytek Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Pierwsze miejsce zajęła Maja Gładyszewska z klasy IV a. Drugie miejsce zajął Aleksander Woronko z klasy IV a, a trzecią lokatę zdobył Mateusz Grabowski z klasy V b.

Następną atrakcją tego dnia był quiz dotyczący najsłynniejszych Brytyjczyków. Uczniowie mieli za zadanie odgadywać jak nazywają się poszczególne osoby widoczne na prezentacji oraz z czego zasłynęły.

Ostatnią i najdłużej wyczekiwaną częścią "Dnia Brytyjskiego" były rozgrywki w piłkę nożną. Do rozgrywek przystąpiły drużyny Walii (kl.IV), Szkocji (kl.V a), Anglii (kl.V b) i Irlandii Północnej (kl.VI a,b).

Przy niesamowitym dopingu kibiców poszczególnych drużyn, w sportowej atmosferze, po rozegraniu meczów systemem każdy – z każdym, do ostatniej chwili ważyły się losy pierwszego miejsca. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV (Walia). Drugie miejsce przypadło połączonym siłom klas VI a i VI b (Irlandia Północna). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna kl. V a (Szkocja), a na czwartym kl.V b (Anglia).

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Mecze sędziował nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Rutkowski.

"Dzień Brytyjski" przygotowała nauczycielka języka angielskiego Izabela Nalewajko.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. na starość jak znalazł #2199770 | 217.99.*.* 11 mar 2017 08:59

  I tak trzymać - nie wiadomo gdzie rzuci nas los. Jak dorosną wiedza o tych krajach może się przydać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages