Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jasełka w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

2016-12-23 17:01:15 (ost. akt: 2016-12-23 17:07:21)

Autor zdjęcia: Ewa Ciwoniuk

Boże Narodzenie - to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy obraz świąt.

Jasełka w wykonaniu uczniów klas III i VI wprowadziły w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Korytarz zdobiła piękna dekoracja.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.

Gra młodych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Zosia Grzelak z klasy IV przepięknie zagrała na skrzypcach kolędę „Jezus malusieńki”

Tegoroczne jasełka były wyjątkowe z jeszcze jednego powodu - wszystkie kolędy uczniowie zaśpiewali wspólnie z zespołem "Wielczanie" przy akompaniamencie akordeonistów Mirosława Nowikowskiego i Krzysztofa Jankowskiego, ucznia klasy Va.

Po części artystycznej dyrektor Sylwia Balińska podziękowała artystom oraz Jadwidze Milewskiej za przygotowanie interesującej akademii.

W imieniu zespołu "Wielczanie" głos zabrała Marianna Nowikowska, która złożyła społeczności szkolnej świąteczne i noworoczne życzenia oraz wyraziła chęć dalszej współpracy ze szkołą.

Zaprosiła wszystkich obecnych na wspólne kolędowanie 6 stycznia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tak tak #2184920 | 217.99.*.* 17 lut 2017 18:00

  Wójcie - przychodzi czas. Prezes PiS zapowiada "przewietrzenie samorządów " W Wieliczkach obowiązkowo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #2170014 | 83.9.*.* 28 sty 2017 21:37

  Kiedy 2 odcinek " ucho prezesa "

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ucho prezesa #2167345 | 94.254.*.* 24 sty 2017 21:50

   Oto jest dzień , który dał nam Pan, Radujmy się i weselmy się! Już diabeł zwyciężony!!!!Dwie wiadomości dla mieszkańców Gminy Wieliczki . Po pierwsze Jarosław ten z Olecka przestaje za dwa lata być wójtem !!!Tak zarządził Nasz Prezes Jarosław Kaczyński dwie kadencje i wracasz do obory a do emerytury jeszcze 5 lat ( jaka szkoda)! Po drugie i co najważniejsze odchodzi też wielebny antoni , opuszcza Nas po 11 latach ( jaka szkoda).

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. foch #2166338 | 83.24.*.* 23 sty 2017 17:25

    Na dzień Babci I Dziadka w GOK-u Jarek i ks. Antoś przytaskali całą reklamówę cukierków , łj wsie szaleli i śmotkali musi to byli karmelki , zostały chłopakom z kawalerki musi jo ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Dobra Zmiana #2165914 | 83.6.*.* 23 sty 2017 07:58

     Skończą się rządy wójtów po 20 i więcej lat. Jarosław mówi max 8 i dość, a co na to wasz Jarosław, do emerytury trochę zabraknie. Szkoda.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (34)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages