Czwartek, 19 stycznia 2017. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Jasełka w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

2016-12-23 17:01:15 (ost. akt: 2016-12-23 17:07:21)

Autor zdjęcia: Ewa Ciwoniuk

Boże Narodzenie - to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy obraz świąt.

Jasełka w wykonaniu uczniów klas III i VI wprowadziły w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Korytarz zdobiła piękna dekoracja.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.

Gra młodych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Zosia Grzelak z klasy IV przepięknie zagrała na skrzypcach kolędę „Jezus malusieńki”

Tegoroczne jasełka były wyjątkowe z jeszcze jednego powodu - wszystkie kolędy uczniowie zaśpiewali wspólnie z zespołem "Wielczanie" przy akompaniamencie akordeonistów Mirosława Nowikowskiego i Krzysztofa Jankowskiego, ucznia klasy Va.

Po części artystycznej dyrektor Sylwia Balińska podziękowała artystom oraz Jadwidze Milewskiej za przygotowanie interesującej akademii.

W imieniu zespołu "Wielczanie" głos zabrała Marianna Nowikowska, która złożyła społeczności szkolnej świąteczne i noworoczne życzenia oraz wyraziła chęć dalszej współpracy ze szkołą.

Zaprosiła wszystkich obecnych na wspólne kolędowanie 6 stycznia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: spwiel

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PUCZ TVP #2160664 | 83.9.*.* 16 sty 2017 07:09

  Klapa TVP w sprawie WOŚP. Brawo Polacy!!! TVP dla PISIU i ich " sukcesów "Nawet Prezydent powiedział TAK dla WOŚP

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ela i Edzio #2160383 | 83.9.*.* 15 sty 2017 16:05

  HA ha ha ha . pęknę ze śmiechu !!! ONI !!!!! w pierwszych ławkach w kościele ,łapki złożone oczka do nieba a diablisko pod skórą ,ONI i dobroczynność ,, NO NIE ,, ze...ć się można !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ale j... #2160080 | 83.9.*.* 15 sty 2017 06:10

  G. O. K. na czele z Panią Małgorzatą , Plebania i św. Antoni , Szkoła z wielkim Marem i Sylwią , Wspaniały Przewodniczący i jego radio ma ryja , No i genialny Wójt , w Wieliczkach zagrają w W,O. Ś.P. J. O. . Śpiewali dwa miesiące kolędy a teraz zadziałają dobroczynnie dla naszego wspólnego dobra . Siema .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 2 sort #2158823 | 83.9.*.* 13 sty 2017 08:14

   Jaki temat nie trącisz to same niewiadome. I o to chodzi, mniej wiesz to lepiej, głowa nie boli. I tak zrobią co zechcą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. my #2158771 | 83.24.*.* 13 sty 2017 06:35

   Wieliczki ! gdzie zagra WOŚP Jurka Owsiaka ? w G.O.K. ? w SZKOLE ? w KOŚCIELE ?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages