Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dzień Życzliwości w Wieliczkach

2016-11-25 09:32:04 (ost. akt: 2016-11-25 09:42:42)

Autor zdjęcia: Ewa Ciwoniuk

By pamiętać o tym, jak ważne jest to, by być życzliwym i czuć się z innymi dobrze, 21 listopada ustanowiono Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Wieliczkach było kolorowo i radośnie.

Korytarze szkolne zostały przyozdobione żółtymi balonami, uśmiechniętymi buźkami również w kolorze żółtym, ponieważ ta barwa, to kolor słońca i symbol radości.

Dominowały też inne jasne kolory: biały, zielony, różowy, czerwony i niebieski. Każdy z nas miał na sobie coś w jednym z wymienionych kolorów (do wyboru). Mogła to być np. żółta koszulka albo zielone korale. Ważne, aby było kolorowo.

Przy wejściu do szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypinali każdej osobie żółtą, uśmiechniętą buźkę, która przez cały dzień przypominała o życzliwości i uprzejmości.

Listonosze Szkolnej Poczty Pozdrowień i Życzliwości roznosili „Uśmiech pocztą przesłany”– czyli nasze pozdrowienia, miłe słowa przesłane do tych, których lubimy.

Rozstrzygnięto też plebiscyt na Klasowego Króla i Klasową Królową Życzliwości. Wszystkie zdobywczynie tego zaszczytnego tytułu, do których należą:
Maja Giedrojć (kl. I), Aleksandra Nalewajko (kl. II a), Ewa Nalewajko (kl. II b), Julia Jabłońska (kl. III a), Natalia Wieliczko (kl. III b), Julia Śniatkowska (kl. IV), Adrianna Sulżycka (kl. V a), Michalina Dziedziach (kl. V b), Zofia Kozłowska (kl. VI a), Klaudia Jabłońska (kl. VI b) otrzymały z rąk pani dyrektor piękne ordery.

Obchody Dnia Życzliwości, przygotowane przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem Justyny Woronko i z pomocą Marleny Sienkiewicz, sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej. Dzięki temu relacje między uczniami i nauczycielami będą korzystniejsze, uczniowie chętniej będą przychodzić do szkoły i angażować się w życie szkolne. Wzajemny szacunek uczy tolerancji na odmienność innych. W życzliwej szkole uczniowie będą czuli się bezpieczniej.

Mamy nadzieję, że ten dzień spowodował, że spojrzymy na codzienność inaczej, skończymy z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnimy o smutku. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.
Postarajmy się być życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada- ale przez cały rok.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages