Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Tydzień Edukacji Globalnej w Wieliczkach

2016-11-24 09:28:13 (ost. akt: 2016-11-24 09:34:57)

Autor zdjęcia: Ewa Ciwoniuk

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach współpracuje przy realizacji VI edycji Projektu "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju".

W dniach 14-18 listopada odbyło się w naszej szkole szereg działań związanych z edukacją globalną. Poniedziałek rozpoczęliśmy apelem, na którym Marta Karniej wprowadziła nas w temat edukacji globalnej, a także zapoznała z planem całego tygodnia. Każda klasa wylosowała kraj z globalnego południa, z którym zapozna wszystkich uczniów podczas piątkowego spotkania.

We wtorek braliśmy udział w audycji muzycznej „Muzyka z różnych stron świata”, tańczyliśmy w rytm afrykańskich rytmów. W świetlicy szkolnej mogliśmy pograć w gry planszowe i karciane dotyczące krajów globalnego południa.

W środę na godzinach wychowawczych mieliśmy zajęcia z edukacji globalnej. Po południu spotkaliśmy się w GOK- u na „Wieczorze z baśnią”, gdzie mieliśmy okazję poznać baśnie świata.

W czwartek odwiedził nas Rachid Bouaddi pochodzący z Maroka. Pokazał nam piękne zdjęcia swojego kraju, zapoznał z kulturą i tradycjami. Pokazał stroje charakterystyczne dla Maroka, zastawę stołową. Prawie każdy uczeń otrzymał swoje imię napisane po arabsku. Pan Rachid zaskoczył nas swoim poczuciem humoru, a także świetnym kontaktem z dziećmi.

W piątek spotkaliśmy się wszyscy, aby poznać kulturę i tradycje dziesięciu, wcześniej wylosowanych krajów. Ta podróż po kontynentach związana jest z projektem organizowanym przez UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Nasza szkoła włącza się w pomoc dla dzieci z Afryki. Finał akcji odbędzie się podczas balu karnawałowego.

Tydzień Edukacji Globalnej był czasem intensywnych emocji i przeżyć, poznaliśmy tradycję i kulturę krajów, o których niekiedy słyszeliśmy pierwszy raz. Zauważyliśmy rzeczy, które nas różnią, ale zrozumieliśmy jak wiele nas łączy. Jak ważne jest to, aby ludzie żyli godnie, w poczuciu sprawiedliwości i równości.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zjjjutek #2120248 | 83.9.*.* 25 lis 2016 05:54

  I o to chodzi i to jest to i tak ma być . To jest potrzebne naszym dzieciom a nie ks. Antek i jego bajko czary mary za kasę podatnika.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. może coś po polsku Misie Malinowe? #2119689 | 87.155.*.* 24 lis 2016 13:14

  Co to za nowomowa edukacja globalna

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. eyu #2119576 | 77.253.*.* 24 lis 2016 10:45

  Dlaczego dzieci siedza na kaflach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages