Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ślubowanie I klasy w Wieliczkach

2016-11-17 09:49:47 (ost. akt: 2016-11-17 09:54:08)

Autor zdjęcia: Ewa Ciwoniuk

W Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Uroczystość miała podniosły charakter. Udział w niej wzięli nie tylko pierwszoklasiści, ale także dyrektor Sylwia Balińska, uczniowie klas I-III z wychowawcami oraz rodzice.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni, Teresa Zeniuk, zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali na tę uroczystość część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Następnie złożyli uroczystą przysięgę. Dyrektor Sylwia Balińska pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie ramienia kredką. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów, a także upominków.

W swoim przemówieniu dyrektor życzyła wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce, by każdy dzień pobytu w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie koleżanek, kolegów i pracowników szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Teresa Zeniuk
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages