Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Witaj, majowa jutrzenko !

2016-05-05 14:47:33 (ost. akt: 2016-05-05 14:51:51)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

W Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się uroczysty apel upamiętniający 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. W atmosferę świąt majowych wprowadziła nas wystawka tematyczna, z którą zapoznać się można było już kilka dni wcześniej.

Tym razem w przygotowanie akademii zaangażowali się uczniowie klasy trzeciej oraz uformowany spośród dziewcząt i chłopców klas IV-VI chór szkolny. Nad przygotowaniem dzieci i młodzieży do występów czuwały panie Teresa Zeniuk i Renata Lau.

W trakcie uroczystości obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną wprowadzającą nas w tematykę obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Wystąpili też uczniowie, którzy nie tylko pięknie prowadzili narrację, recytowali, śpiewali solo, w chórze, z akompaniamentem i a cappella, ale również grali na fletach podłużnych.

Wszyscy zebrani zwracali uwagę na pięknie prezentujący się element dekoracji – ufundowany przez pana Marka Sznurkowskiego bukiet kwiatów, który jeszcze kilka dni będzie nam przypominał o uroczystym apelu.

Na zakończenie pani dyrektor Sylwia Balińska podziękowała wszystkim przygotowującym apel i poprosiła o powtórne wykonanie kanonu „Cztery pory roku” w wykonaniu chóru.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spWieliczki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages