Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Życzliwość jest jak bumerang, zawsze powraca

2015-11-23 09:25:43 (ost. akt: 2015-11-23 09:26:58)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

Uśmiech, ciepłe słowo, krótkie pozdrowienie - wystarczy przecież tak niewiele, by wokół żyło się wszystkim radośniej. O tych właśnie prostych gestach i magicznych słowach przypominali 20 listopada, w przededniu Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Wieliczkach.

Tego dnia niezwykle uprzejmie witali oni w drzwiach szkoły uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Rozdawali „buźki”, które miały przypominać wszystkim o okazywaniu sobie serdeczności.

Już w środę pojawił się w szkole zwiastun święta. Panie Justyna Woronko i Aleksandra Halama – opiekunki SU zawiesiły w holu szkoły niezwykle barwną i pogodną dekorację (m.in. uśmiechnięte buźki, „roześmiane”, żółte balony), a w gablotce samorządu zamieściły informacje, które przybliżyły wszystkim historię święta życzliwości.

Takie hasła jak: „często się uśmiechaj”, „bądź miły i uprzejmy” , „używaj słów: proszę, dziękuję, przepraszam” zachęciły uczniów i nauczycieli do przesyłania sobie życzeń i pozdrowień, z których większość zawisła na specjalnie przygotowanej do tego celu tablicy.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to również symbol troski o pokój na całym świecie. Obchodzony jest w 130 krajach. Ma zachęcać ludzi do wzajemnej uprzejmości nie tylko od święta. Wysyłajmy więc do siebie życzenia, pomagajmy innym, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole i na ulicy.

Pamiętajmy, że „życzliwość jest jak bumerang, zawsze powraca”.

Miło spędzony dzień pozostanie w sercach uczniów, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień, nie tylko od święta.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spWieliczki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages