Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie?

2015-10-15 13:49:44 (ost. akt: 2015-10-15 13:57:25)

Autor zdjęcia: Marta Karniej

13 października w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni goście: dyrektor Biura Obsługi Szkół – Marek Dobrzyń, przewodnicząca Rady Rodziców– Marta Gładyszewska.

Zaproszenie uczniów przyjęli również wszyscy pracownicy szkoły, co pozwoliło na wspólne spędzenie czasu inaczej niż podczas lekcji. W ramach podziękowań za trud włożony w edukację i wychowanie, uczniowie klasy Vb i VI, pod kierunkiem pani Aleksandry Halama i Justyny Woronko, przygotowali przedstawienie pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie…?”

Podczas występu poznaliśmy trudną drogę nauczyciela, który najpierw podejmuje próbę ujarzmienia dzieci Adama i Ewy w Raju, następnie uskutecznia swoje metody pedagogiczno – wychowawcze w piekle pośród diabląt i wreszcie znajduje się na ziemi. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak współcześnie mu się pracuje.

Po części artystycznej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację, złożyła życzenia oraz przekazała symboliczne kwiaty na ręce pani dyrektor.

Następnie dyrektor Sylwia Balińska podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały uroczystość oraz wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły na zewnątrz.

Nagrody dyrektora otrzymali: Agnieszka Wróblewska, Marta Karniej, Joanna Klinicka, Grażyna Jankowska, Krystyna Duba oraz Jolanta Waszkiewicz.

Dzień ten minął wszystkim nie tylko w uroczystym nastroju, ale także w miłej i serdecznej atmosferze.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nagroda #1837272 | 178.43.*.* 17 paź 2015 07:19

  A do kogo powędrowała nagroda Wójta - o ile taka była.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nagroda #1837271 | 178.43.*.* 17 paź 2015 07:19

  A do kogo powędrowała nagroda Wójta - o ile taka była.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages