Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W WIELICZKACH

2015-03-25 20:23:12 (ost. akt: 2015-03-26 09:19:25)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły w Wieliczkach.

W tym roku uczniowie klas I – III ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie na turnieju pod hasłem „Wiosno, przyjdź”. Imprezę tę przygotowały panie: Halina Bielecka, Krystyna Duba, Joanna Klinicka, Agnieszka Wróblewska i Teresa Zeniuk.

Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacją, podczas której listonosz odczytał list od Wiosny.
Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Czteroosobowe zespoły, reprezentujące klasy, musiały odgadnąć zagadki i rebusy wiosenne, co okazało się bardzo łatwym zadaniem.

Wiele emocji wzbudziły też zabawy sprawnościowe: bieg w workach, rzuty woreczkami do celu, jazda na rowerkach, skoki przez skakankę, skoki przez kałuże. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Tam ozdabiali szablony motyli oraz wykonywali wiosenne kwiaty z bibuły.
Następnie wszyscy ponownie pojawili się na korytarzu szkolnym, gdzie dokonano oceny końcowej. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w imprezie, co zostało nagrodzone smacznymi lizakami.

Klasy IV – VI tego dnia zgromadziły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach, gdzie czynnie uczestniczyły w konkurencjach zorganizowanych przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Martę Karniej.

Tegoroczne obchody dnia wiosny odbywały się pod hasłem „Witamy wiosnę na ludowo”. Klasy już miesiąc wcześniej rozpoczęły przygotowania, losując jedną z propozycji regionu ludowego. Uczniowie zapoznali nas z folklorem kujawskim, łowickim, krakowskim, góralskim i kaszubskim. Każda klasa przygotowała prezentację wylosowanego folkloru, strój ludowy oraz taniec związany z tradycją danego regionu.

Kolejną konkurencją był „Quiz wiedzy o Polsce”. Potem rozpoczęliśmy sportowe rozgrywki. Klasy rywalizowały, przemieszczając papierową rybkę, przenosząc balon na gazecie, były także wyścigi rydwanów i deskorolek.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa IVa, która wspaniale zaprezentowała nam folklor góralski. W nagrodę wyjedzie na basen do Olecka. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy i słodycze.
Teresa Zeniuk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założys, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ASFALT SZESZKI #2011585 | 79.189.*.* 16 cze 2016 08:53

  KIEDY ODBEDZIE SIE BUDOWA ASFALTU W SZESZKACH -OBIECANY I JUZ USTALONY

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. uuuuuu #1700051 | 91.236.*.* 27 mar 2015 21:34

   OMG....

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages