środa, 23 sierpnia 2017. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Skarga na wójta bezzasadna

2015-02-13 23:24:41 (ost. akt: 2015-02-15 17:38:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Piąta w kadencji sesja Rady Gminy w Wieliczkach przebiegała sprawnie i spokojnie. Radni przyjęli m.in. sprawozdania z działalności GOPS i średnich wynagrodzeń nauczycieli. Uznali też za bezzasadną skargę na działalność wójta.

Na sesji radni gminy Wieliczki przyjęli sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2014 r. Niestety, szczegóły były omawiane na wcześniejszych posiedzeniach komisji Rady Gminy, tak więc sołtysi i pozostali goście uczestniczący w obradach nie zostali nawet w skrócie zapoznani ze sprawozdaniem. Kierownik GOPS ograniczyła się w zasadzie tylko do stwierdzenia, że rosną potrzeby i koszty związane z utrzymywaniem mieszkańców gminy w domach pomocy społecznej.

Nieco więcej można było się dowiedzieć na temat wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez gminę w 2014 roku. Dyrektor Biura Obsługi Szkół Marek Dobrzyń poinformował, że w gminie po raz pierwszy od lat nie zostały osiągnięte średnie wynagrodzenia w grupie nauczycieli mianowanych. Z tego powodu trzeba było 13 osobom wypłacić dodatek wyrównawczy w wysokości około 970 zł (łącznie ponad 12,7 tys. zł).

Radni uznali też za bezzasadną skargę na działalność wójta gminy dotyczącą umorzenia kary za wycięcie drzewa bez zezwolenia.
Przyjęli również program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, powołali Radę Społeczną SP GOZ w Wieliczkach (Jarosław Kuczyński – przewodniczący, Andrzej Steckiewicz, Marzanna Anuszkiewicz, Anna Szczecina i Dorota Szusta), a także dokonali zmian w budżecie gminy na 2015 r.

Tradycyjnie w interpelacjach i wolnych wnioskach sołtysi i radni mieli m.in. sporo zastrzeżeń do jakości zimowego utrzymania dróg powiatowych.

W związku z upływem kadencji sołtysów na zakończenie sesji wójt Jarosław Kuczyński i przewodniczący Rady Gminy Mirosław Borowski podziękowali im za czteroletnią działalność na rzecz sołectw.

ZM
Polub nas na Facebooku:

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Marek Dobrzyń

Ocena: - (brak głosów)

Komentarze (519) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jo #2311596 | 46.76.*.* wczoraj, 12:28

  Mnie wójt Kuczyński także pasuje!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z innej beczki #2303807 | 83.9.*.* 8 sie 2017 19:46

  6 sierpnia w Olecku odbyła się fajna impreza na Placu gdzie wystąpiły zespoły z Suwałk, Kalinowa, Wiżajn, Gospodarze i inni. Wieliczki były również zaproszone, a co się stało, że naszego zespołu nie było ??? Nie mieli czym dojechać 6 km ??? Kto rządzi tą gminą ??? Następnym razem nikt nas nie będzie zapraszać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. jesteś ZA , a nawet PRZECIW ??? #2303337 | 83.9.*.* 8 sie 2017 07:11

   do Pana/Pani z " porąbanej wioski "- bo jak to można inaczej rozumieć " A ja jestem zadowolony z wójta, księdza i dyrektora szkoły " - -" Każdego księdza można , że tak się wyrażę, zwolnić tylko trzeba jedności i zgody. Jesteście porąbaną wioską więc wam nigdy to się nie uda." - Jesteście, czy Jesteśmy ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do stonka #2303328 | 91.233.*.* 8 sie 2017 06:44

   mieszacie przeważnie wy wszyscy anonimowo w internecie. Każdego księdza można , że tak się wyrażę, zwolnić tylko trzeba jedności i zgody. Jesteście porąbaną wioską więc wam nigdy to się nie uda.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. aż się wstydzę, że jestem z Wieliczek. #2303327 | 91.233.*.* 8 sie 2017 06:38

   Jesteście bandą malkontentów. Nikt wam nie pasuje, najlepiej by było zaorać tę wioskę. Wam to nawet święty Józef by nie dogodził. Patologia, plotkarze, zawistne małe ludki. A ja jestem zadowolony z wójta, księdza i dyrektora szkoły. Mogłoby być lepiej, ale tak krawiec kraje jak mu materiał pozwala. Wszystkim zawistnikom proponuję, startujcie w wyborach i pokażcie jak trzeba rządzić patologią. Wyślijcie swoich synalków do seminarium, niech pokażą jaki powinien być ksiądz, a wasze córunie jak się wykształcą to mogą zostać dyrektorem szkoły.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (519)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages