Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Wieliczkach

2014-10-03 10:15:39 (ost. akt: 2014-10-06 10:41:49)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Już po raz drugi, Szkoła Podstawowa w Wieliczkach włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji, która odbyła się 26 września, brało udział 768 szkół z 12 państw.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Akcja polega na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje Egzaminacyjne. Ich skład tworzą uczniowie pod opieką osoby dorosłej. Możliwe są różne warianty najczęściej jednak to młodsi uczniowie przepytują starszych kolegów bądź dorosłych zgodnie z mottem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Uczniowie z Wieliczek od 22 do 25 września przypominali sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole. A w piątek, 26 września od godziny 8 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI.

Uczniowie wybierali los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT.

Dodatkowym elementem były patrole egzaminacyjne, które poza szkołą egzaminowały przechodniów, sprzedawców, panie nauczycielki z przedszkola, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, panie w szkolnym sekretariacie, panie kucharki.

Ukoronowaniem tego dnia były rozgrywki sportowo-matematyczne o tytuły: Piłkarza Matematyka i Królowej Skakanki. Przy dużym dopingu kolegów i koleżanek uczniowie doskonale poradzili sobie z konkurencjami.

Ostatecznie tytuł Piłkarza Matematyka przypadł Jakubowi Tylmanowi z klasy V, a Królową Skakanki została Marlena Putra z klasy VI.

Rozstrzygnięto również ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny: „Tabliczka mnożenia w życiu codziennym”. Wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Morawska z klasy III i Kinga Morusiewicz z klasy VI.

Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin.

Nad całością czuwały panie koordynatorki: Justyna Woronko i Ewa Ciwoniuk.

Obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Zachęcamy również inne szkoły do przystąpienia do akcji w następnym roku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jacek #1499791 | 68.46.*.* 4 paź 2014 19:01

  Ale fajny pomysl na impreze. Mozna to wykorzystywac podczas przyjec urodzinowych albo nawet podczas wigili.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lolek #1499475 | 83.11.*.* 4 paź 2014 09:05

  Dlaczego na wiewiórczej ścieżce wycinane są zdrowe drzewa na opał dla pewnego pana? Nikt z urzędu miasta tego nie kontroluje!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkaniec #1499258 | 37.30.*.* 3 paź 2014 20:21

   Czy "Otwarte drzwi" długo jeszcze będą wyrzucać swoje śmieci do śmietnika spółdzielczego na ul.Batorego i Al.Zwycięstwa?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. pytanie #1499171 | 37.31.*.* 3 paź 2014 17:56

    Jakieś to coraz mniej małe ambitne święta. Ciekawe czy "patrole egzaminacyjne" pana Wójta przepytały z tabliczki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages