Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W Wieliczkach będą medale za zasługi

2013-10-11 10:09:57 (ost. akt: 2013-10-11 10:18:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Radni gminy Wieliczki przyjęli uchwałę ustanawiającą przyznawanie tytułu i medalu „Zasłużony dla Gminy Wieliczki”. Są już pierwsi kandydaci do tego zaszczytnego wyróżnienia.

Radni gminy Wieliczki w czerwcu przyjęli uchwałę ustanawiającą przyznawanie tytułu i medalu „Zasłużony dla Gminy Wieliczki”. Tuż przed dożynkami diecezjalnymi mieli też podjąć kolejną uchwałę o przyznaniu medalu konkretnej osobie. Jednak na posiedzeniu komisji stałych Rady wójt gminy Jarosław Kuczyński zakomunikował, że zamierza zgłosić wniosek o zdjęciu uchwały z porządku obrad, gdyż nie zostały zachowane wszystkie procedury dotyczące przyznawania medalu. Nie powołano m.in. kapituły, która miała opiniować zgłoszone kandydatury.

Radni chcieli jednak przede wszystkim wiedzieć, jakie osoby zaproponowano do przyznania medalu za zasługi dla gminy. Wójt wyjaśnił, że Izba Rolnicza wystąpiła z wnioskiem uhonorowania Andrzeja Steckiewicza. Dodał, że jest także pomysł, aby medal przyznać Józefowi Sagunowi, pierwszemu dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Wieliczkach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że był też pomysł uhonorowania tym tytułem biskupa diecezji ełckiej, ale ostatecznie upadł.

— Myślę, że Rada nie będzie rozrzutna, aby nie zrobić z tego medalu jakiegoś znaczka na klapę. Mają to być osoby, które przysłużyły się tej gminie, środowisku, ludziom, a pan Steckiewicz po pierwsze był wójtem, dwie kadencje radnym powiatowym, prezesem OSP w Wieliczkach, a teraz cały czas działa w Związku Hodowców Bydła Mlecznego. Jednak decyzja o przyznaniu tytułu „Zasłużony dla gminy Wieliczki” zależy od opinii kapituły i Rady Gminy, która będzie podejmowała uchwałę w tej sprawie — mówi Jarosław Kuczyński.

Jednocześnie wójt poprosił radnych o wyłonienie ze swojego grona przedstawiciela do kapituły. Jednak żaden z radnych nie chciał nim zostać. Ostatecznie wyłonienie radnego do składu kapituły postanowiono odłożyć na kolejne posiedzenie komisji.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. CAPITUŁA #1260116 | 83.11.*.* 3 gru 2013 08:08

  To który z tych " zasłuzonych " wymienionych niżej idzie na pierwszy ogień.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ho ho ho #1246475 | 83.9.*.* 17 lis 2013 07:41

  MEDALE DLA NAJGORSZYCH SAMORZĄDOWCÓW Z POWIATU OLECKIEGO, JAROSŁAW KUCZYŃSKI , WÓJT , DANUTA KOZŁOWSKA MACIEJEWSKA RADNA POWIATU , MAREK DOBRZYŃ RADNY POWIATU , MIROSŁAW BOROWSKI RADNY GMINY WIELICZKI , JESZCZE BYM DODAŁ DO TEJ PASKUDNEJ GRUPKI KSIĘDZA ANTONIEGO SAWICKIEGO KTÓRY SKUTECZNIE DZIELI I SKŁUCA LUDZI , CI TO NAPRAWDĘ ZASŁUŻYLI NA MEDAL , ALE Z BURAKA . NAJGORZEJ OCENIANI LUDZIE I TO WSZYSCY Z GMINY WIELICZKI ???!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ktos #1235434 | 91.233.*.* 3 lis 2013 14:41

  a moze obdarowac tego co najwiecej piwa pije.w koncu na brak popytu nie mozemy narzekac.z czego utrzymalyby się nasze sklepiki,jakby niebylo ktos dba o nasz rynek.tyle że konkurencja ogromna .może głosowanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jartom #1230972 | 83.20.*.* 29 paź 2013 08:04

  Każdy na swój sposób jest zasłuzony i każdy dostanie SWÓJ krzyż - w odpowiednim czasie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. TARGOWICA #1225737 | 83.25.*.* 23 paź 2013 07:42

   Przez 3 lata na stadionie nie było żadnych zawodów sportowych, to po co ten stadion i teraz ten chodnik, może zróbcie tam na przykład PLAC TARGOWY to i konie się popasą i inne czworonogi. Byłby kolejny kandydat do medalu, a i firma ochroniarska miałaby czego pilnować.

   Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages