Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dożynki Diecezji Ełckiej w Wieliczkach

2013-08-26 13:02:15 (ost. akt: 2013-08-26 13:07:05)

W tym roku gospodarzem dożynek diecezjalnych jest parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wieliczkach.

Dożynki odbędą się 8 września. Program uroczystości:

godz. 10 - rozpoczęcie uroczystości przy kościele w Wieliczkach i prezentacja wieńców dożynkowych
godz. 1O:30 - 11 procesja na plac celebry przy gimnazjum
godz. 11-13 - uroczysta msza św. dożynkowa pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura

Po mszy św.:
- Agapa. Dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów
- Wręczenie nagród za wieńce dożynkowe i koncert alumnów z ełckiego seminarium
- występy zespołów ludowych

godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji rolników
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nic za darmo #1332327 | 83.23.*.* 22 lut 2014 13:43

  Jak mówią znawcy: za darmo to i w mordę trudno dostać. Ktoś musiał pojezdzić, postraszyć, " przekonać " właścicieli działek aby nie utrudniali w realizacji budowy linii 400 kV. Nie wszystkich jednak udało się przekupić - w trosce o swoje zdrowie powiedzieli NIE. Ale huczne Dożynki w Wieliczkach się odbyły. Nie kazdy jednak smiertelnik wiedział kto i dlaczego za to zapłacil. Kościołowi to nie przeszkodzilo - co tam zdrowie LUDZI, liczy się efekt. Biskup przecie byli, ot co.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zabobonne hieny! #1331815 | 89.22.*.* 21 lut 2014 17:45

   Brawo Twój Ruch, zrobimy porządek z tym czarnym śmietnikiem! Jedyna partia która nie lęka się tej czarnej stęchlizny. BRAWO!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. "Skok na kasę pod płaszczykiem Kościoła " #1331805 | 83.23.*.* 21 lut 2014 17:34

   Za co państwowa spółka PSE i LITPOL wynagradzali Ełcki Caritas - ile i na co z tego, a może oddzielnie kapnęło urzędowi w Wieliczkach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. to prawdziwe CUDA #1319613 | 89.22.*.* 8 lut 2014 09:20

   Jak wam do kanonizacji potrzeba cudów, to je podaję. 1. Cudowne pomnożenie diecezji, do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu „Papy” ponad dwukrotnie rozmnożyły się aż do 44. A dlaczego? Bo chodziło o grunty od państwa. 2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt 3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 szt 4.Cudowne rozmnożenie własności ziemi. Każdy dostał po: dla diecezji 50 ha, dla seminarium 50 ha, dla parafii 15 ha no i „odzyskanie” podobno zabranych gruntów. 5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu. 6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie. 7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 – 7 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych "obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacanych z NFZ na poziomie płacowym lekarza.. 7. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. A uprzedzając wpisy typu „jak nie chodzisz do kościoła i nie dajesz na tacę to nie mędrkuj” informuję, że na statystycznego Polaka, wierzącego i niewierzącego, dorosłego i dziecko, itd. wypada po 1767 zł rocznie, w gotówce i naturze dla funkcjonariuszy państwa Watykańskiego w Polsce. I za te cuda JP2 powinien być od razu „santo subito” a nie czekać tak długo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. chłam! #1244123 | 89.22.*.* 13 lis 2013 20:13

   Mafia planuje zamach na papieża Franciszka - powiedział włoski prokurator Nicola Gratteri. Jego słowa cytuje "The Guardian". Zdaniem prokuratora, który walczy z 'Ndranghetą, organizacją przestępczą wywodzącą się z Kalabrii, życie papieża jest zagrożony, gdyż zapowiada on walkę z korupcją. "Daily Mail" przypomina, że od czasu rozpoczęcia pontyfikatu papież Franciszek nie ukrywa, że chce walczyć o praworządność w Watykanie, który od dawna wykorzystywany jest do prania brudnych pieniędzy. jednym ze swoich pierwszych kazań papież wezwał mafię do zaprzestania wykorzystywania ludzi. W poniedziałek z kolei powiedział, że nie można być jednocześnie dobrodziejem Kościoła i okradać państwa oraz biednych. - Tak być nie może. To jest podwójne życie. I to zasługuje na to - mówi to Jezus, nie ja - by kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze - powiedział Franciszek, przytaczając słowa z Ewangelii świętego Łukasza. Gratteri powiedział, że plany papieża Franciszka niepokoją 'Ndranghetę. - Ci, którzy do tej pory karmili się bogactwem i władzą pochodzącą od Kościoła, są zdenerwowani - stwierdził. Prokurator powiedział, że gdyby bossowie mafii mogli usunąć papieża Franciszka, z pewnością by to zrobili. - Nie wiem, czy organizacje przestępcze są w stanie coś mu zrobić, ale z pewnością to rozważają. To niebezpieczny czas dla papieża - dodał. DALEJ WIERZYCIE W TEN ŚMIETNIK, CZY POWOLI ŚLEPIA SIĘ OTWIERAJĄ?!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (23)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages