Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

VII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych w Wieliczkach

2013-06-10 13:27:19 (ost. akt: 2013-06-10 16:31:51)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Wieliczkach odbył się VII Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół z gmin Olecko i Ełk.

W turnieju walczyły drużyny SP Woszczele, SP Straduny, SP Gąski, SP Judziki oraz SP1, SP3, SP4 Olecko i gospodarze SP Wieliczki. Uczniów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Burba, Elżbieta Kasprzyk oraz Irena Waszkiewicz. Organizatorzy przygotowali 7 konkurencji, w tym skoki w workach, strzały na bramkę z zamkniętymi oczami, tworzenie najdłuższego łańcucha. Zawodnicy musieli także, uporać się z 20 zagadkami, a wychowawcy świetlic mieli z zamkniętymi oczami przyczepić ogon osiołkowi.


Ten dzień przysporzył wielu emocji, radości i wzruszeń. 

Po zsumowaniu punktów okazało się, że na pierwszym miejscu z taką samą ilością punktów są dwie szkoły: SP 1 Olecko i SP 4 Olecko. Regulamin określa, że w obszarze laureatów, czyli miejsc I – III nie może być miejsc równorzędnych. W sytuacji, gdy drużyny uzyskają tę samą liczbę punktów, komisja zarządza dogrywkę. Uczestnicy mieli za zadanie jak najwięcej razy trafić do kosza. Dogrywka oprócz wielkich emocji sprawiła także wiele trudności.W przedostatnim rzucie uczniowi z SP 1 Olecko udało się trafić do kosza i w następnym roku to „jedynka” będzie organizatorem turnieju.Drugie miejsce zdobyła SP 4 Olecko, a trzecie SP 3 Olecko.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nich obiad i słodki poczęstunek.Organizatorem turnieju była Marta Karniej wychowawca świetlicy w Wieliczkach.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wieś #1110729 | 83.9.*.* 12 cze 2013 06:04

  Piękne imprezy , ale to jest za mało , jest ciepło są piękne boiska trzeba wyjść z tym wszystkim na zewnątrz . Przydały by się podobne imprezy np. nad jeziorem i w niedzielę , przecież chętnie przyszło by wielu mieszkańców całej gminy na takie imprezy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages