Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Radni wybrali się na plażę w Wieliczkach

2013-04-25 12:49:54 (ost. akt: 2013-04-25 12:55:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Radni z komisji oświaty Rady Gminy Wieliczki zastanawiali się dzisiaj (25 kwietnia) nad koncepcją zagospodarowania terenów sportowo-rekreacyjnych nad jeziorem Oleckim Małym. 


Wójt gminy poinformował radnych, że korzystaniem z obiektów sportowych nad jeziorem jest zainteresowany olecki przedsiębiorca prowadzący usługi turystyczno-hotelarskie, który chciałby na stadionie zorganizować bazę treningową dla grup sportowych przyjeżdżających do Olecka.

Jest nawet skłonny zainwestować pieniądze w poprawę murawy na stadionie. Oznaczałoby to jednak, że ze stadionu nie mogliby korzystać mieszkańcy Wieliczek.


Sytuacja jest jednak patowa, bo obiektu zmodernizowanego za unijne pieniądze gmina nie może przez pięć lat udostępniać odpłatnie. Dlatego pomysł takiego wykorzystania stadionu jest mało prawdopodobny.Podczas dyskusji padła propozycja m.in. zorganizowania w sezonie letnim wypożyczalni sprzętu pływającego. Radny Jan Kopiczko wytknął też, że od trzech lat gmina nie zainstalowała na polu namiotowym sanitariatów. W drugiej części posiedzenia komisji, radni pojechali obejrzeć gminne tereny nad jeziorem Oleckim Małym. Niestety, wizja lokalna była bardzo utrudniona, gdyż poziom wody w jeziorze znacznie się podniósł. Została zalana droga dojazdowa i cała plaża.

ZM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (112) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wstyd,wstyd,wstyd #1105839 | 83.20.*.* 6 cze 2013 20:01

  Panie i Panowie Radni, woda nad jeziorem dawno opadła i odsłoniła pozostałości po zimie, najdelikatniej określając istniejący stan tego miejsca to SMUTNO, BRUDNO - plaży praktycznie nie ma, porasta chwastami, przekrzywiony pomost i DWA NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY - TOJ TOJe. W to miejsce ma prowadzić PROMENADA ??? Pofatygujcie się i obejrzyjcie to miejsce albo usuńcie wszystkie informacje o istniejącym STADIONIE i POLU BIWAKOWYM, to wstyd pokazywać tak zaniedbane obiekty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. BRAK KASY, CZY ROZUMU ??? #1094845 | 79.184.*.* 25 maj 2013 08:47

  " Stadion zarasta chwastami bo "mądry inaczej" nie przewidział że Wieliczek nie stać na własną drużynę piłkarską............" No to Geniusze gminni mają problem - skąd wziąć tyle BARANÓW, które " skosiłyby " CHWASTY na stadionie. 15 tys. zł rocznie, które przekazywano na Czarnych - dzięki czemu przez min. 4 miesiące ludzie mieli gdzie i po co przyjść / dwóch w ciemnych okularach, obecnie rządzących / też tam przychodzili. Teraz taka kwota byłaby RUINĄ dla budżetu. Propozycja: dla dobra ludzi - GŁÓWNY GENIUSZU pogoń tego DARMOZJADA z Ełku, który tu się wymądrza, i psuje atmosferę i powietrze w urzędzie, a zaoszczędzone min. 60 tys. przeznacz na pożyteczne cele.------------- Ps. mam pytanie: jak wybudujecie PROMENADĘ za 180 tys., którędy będziecie BARANY ganiać do wypasania CHWASTÓW ??? A MOŻE TAK ZNAJDZIE ŚIĘ KILKA WYWROTEK PIASKU / nie żwiru / NA PLAŻĘ PO ZIMIE, uzupełnić to co woda zabrała i przykryć brudy. CZY NA TO TEŻ NIE MA KASY ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Brawo,brawo brawo... #1094706 | 31.174.*.* 24 maj 2013 22:08

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W roku 2013 : 75 oczyszczalni za ok 950 tys zł, utylizacja azbestu w wielu gospodarstwach gminy za ok 267 tys zł, samochód (Mercedes) dla straży za 550 tys zł, promenada z polbruku od osiedla do jeziora za 180 tys zł, fundusz sołecki za ok 220 tys zł. To tylko te najważniejsze. Rozmach imponujący. Tego jeszcze w naszej gminie nie było. Myćkę, Bacę i ich klikę skręca z zawiści i złości. Myćko to nawet na sesje i komisje rady przestał przychodzić. Nie może biedak przeżyć, że wszystko im się układa. A tak na marginesie to absolutorium za rok 2010 dostał Kuczyński to i zasługi musi jego. Jakby bacy nie odwołali w odpowiednim czasie to oczywiście była by katastrofa budżetowa. Baca nie zrobił NIC poza wielką kupą zwaną ul. Spokojna i stadionem dla Czarnych Olecko, który to zespół się rozpadł jak baca przestał finansować. Stadion zarasta chwastami bo "mądry inaczej" nie przewidział że Wieliczek nie stać na własną drużynę piłkarską. Najpierw trzeba pomyśleć, potem podejmować decyzje i wydawać nasze pieniądze. O tamtych 12 latach trzeba jak najszybciej zapomnieć i wymazać je z historii gminy.

 4. Oj, było dużo, dużo lepiej #1093669 | 83.25.*.* 23 maj 2013 20:58

  DO GMINNEGO GENIUSZA ---------SAMOCHWAŁA W KOŃCIE STAŁA .................. Marny człowieczku, czym ty się podniecasz - jeszcze nic ze swoich planów nie wykonaliście - wszystko w powijakach. ---------------------------------------- ---------------------------------------- ---------------- Zajrzyj do sprawozdania z wykonania budżetu za 2010 r / poprzedników / -- drogi asfaltowe : Krupin - Markowskie, Cimochy - Cimoszki, ul. Spokojna, M. Olecko, ul. Lipowa do Niedzwiedzkich, Nory łącznie około 7 km o wartości około 2.5 mln. zł. Chodniki : do Niedzwiedzkich + oświetlenie, ul. Słoneczna, Tunelowa, Jeziorna około 2 km. Baza sportowa nad jez. w Wieliczkach, boisko w Cimochach, place zabaw przy szkołach, wodociąg - wszystko za ponad 2 mln. Remonty szkół, urzędu itp. TO DOPIERO BYŁ ROZMACH. SWOIMI " SUKCESAMI " CHWAL SIĘ NA " WZGÓRZU " W " BARDZIE " albo u EDKA - MOŻE CI UWIERZĄ / specjalny elektorat /- jak będą po kilku browarach. Ps. NIE RÓB Z SIEBIE BŁAZNA WIĘKSZEGO JAK JESTEŚ. Myćko, Baca i klika ze śmiechu nie mogą wytrzymać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Nowe Wieści ParaGminne #1093446 | 188.33.*.* 23 maj 2013 17:14

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W roku 2013 : 75 oczyszczalni za ok 950 tys zł, utylizacja azbestu w wielu gospodarstwach gminy za ok 267 tys zł, samochód (Mercedes) dla straży za 550 tys zł, promenada z polbruku od osiedla do jeziora za 180 tys zł, fundusz sołecki za ok 220 tys zł. To tylko te najważniejsze. Rozmach imponujący. Tego jeszcze w naszej gminie nie było. Myćkę, Bacę i ich klikę skręca z zawiści i złości. Myćko to nawet na sesje i komisje rady przestał przychodzić. Nie może biedak przeżyć, że wszystko im się układa.

  Pokaż wszystkie komentarze (112)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages