Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Woda zalewa drogę Wilkasy - Wojnasy 


2013-04-16 11:51:29 (ost. akt: 2013-04-16 12:06:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Od kilku dni droga Wilkasy - Wojnasy w gminie Wieliczki jest nieprzejezdna z powodu podtopienia. Tak jest każdego roku, ale władze gminy nic nie robią, aby rozwiązać ten problem — twierdzi rolnik, który zadzwonił w tej sprawie do naszej redakcji. 


Od kilku dni droga Wilkasy - Wojnasy o długości 6 km jest nieprzejezdna. Zalany jest jej około 200-metrowy odcinek przebiegający przez tereny bagienne.— Już dwa lata temu złożyliśmy do gminy pismo, aby wreszcie zrobić z tą drogą porządek, ale wójt odpisał nam, że jest to najlepsza droga w gminie. Tymczasem droga każdego roku jest zalewana przynajmniej raz, a nawet częściej. To efekt działalności bobrów i uszkodzonego przepustu, ale gdyby władze gminy chciały się tym zająć, to problem można by było rozwiązać. Droga miała być remontowana w ubiegłym roku, ale władze gminy wycofały się z tej inwestycji, bo ważniejsza okazała się droga do Małego Olecka. Tutaj wolą postawić tabliczkę, że droga jest zalana i znak zakazujący ruchu. To karygodne. Mieszkańcy i autobus szkolny muszą jeździć objazdami, bo nic się robi, nie patrzy i takie są skutki — żali się mieszkaniec gminy Wieliczki.O komentarz poprosiliśmy Jarosława Kuczyńskiego, wójta gminy Wieliczki.


— Mimo podtopienia odcinka drogi mieszkańcy mają dojazd do swoich gospodarstw od strony Markowskich i Wojnas, gdzie jest szeroka, piękna droga. Natomiast tutaj faktycznie droga jest zalewana, bo przebiega przez tereny bagienne, na których żyją bobry. Notorycznie budują tamy i z tego powodu są podtopienia. Zwracaliśmy się wielokrotnie w tej sprawie do ochrony środowiska oraz do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji, żeby częściej czyścić rowy melioracyjne i rozbierać tamy budowane przez bobry, ale niewiele to dało. Nie widzę jednak największego problemu, bo za kilka dni woda opadnie, a ludzie mają dojazdy do swoich domostw. Nawet gdybyśmy podwyższyli drogę, to i tak woda zaleje ją w innym miejscu. Tam po prostu jest bagno i główny rów melioracyjny. Zresztą mamy większe problemy na innych drogach gminnych, które też są zalewane — wyjaśnia wójt.
ZM 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (108) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wstyd,wstyd,wstyd #1105832 | 83.20.*.* 6 cze 2013 19:57

  Panie i Panowie Radni, woda nad jeziorem dawno opadła i odsłoniła pozostałości po zimie, najdelikatniej określając istniejący stan tego miejsca to SMUTNO, BRUDNO - plaży praktycznie nie ma, porasta chwastami, przekrzywiony pomost i DWA NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY - TOJ TOJe. W to miejsce ma prowadzić PROMENADA ??? Pofatygujcie się i obejrzyjcie to miejsce albo usuńcie wszystkie informacje o istniejącym STADIONIE i POLU BIWAKOWYM, to wstyd pokazywać tak zaniedbane obiekty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brawo,brawo brawo... #1094690 | 31.174.*.* 24 maj 2013 21:35

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W roku 2013 : 75 oczyszczalni za ok 950 tys zł, utylizacja azbestu w wielu gospodarstwach gminy za ok 267 tys zł, samochód (Mercedes) dla straży za 550 tys zł, promenada z polbruku od osiedla do jeziora za 180 tys zł, fundusz sołecki za ok 220 tys zł. To tylko te najważniejsze. Rozmach imponujący. Tego jeszcze w naszej gminie nie było. Myćkę, Bacę i ich klikę skręca z zawiści i złości. Myćko to nawet na sesje i komisje rady przestał przychodzić. Nie może biedak przeżyć, że wszystko im się układa.

 3. NIEUDACZNICY #1094101 | 83.25.*.* 24 maj 2013 10:26

  Wszystko IM się UKŁADA - SKO uchyla decyzję i przyznaje odszkodowanie rodzinie chorego - wojewoda uchyla uchwały - prokurator stawia zarzuty i zawiesza w czynnościach dyrektora szkoły - pacjenci odchodzą z ośrodka, z okolo 3 tys. pozostało niespełna 2 700, MERCEDES za 550 tys. żeby stał w garażu i gnił itd. itp. Planują jeszcze 100 metrową PROMENADĘ nad jezioro za 180 tys. dla kilku babek z osiedla. Nie zapomnijcie tylko zamknąć ją dla ruchu kołowego, albo pobudować półmetrowe progi. Tylko porypany Sudnik, a za nim kilku baranów z rady takie coś mogą wymyślić. DE BEST WÓJT I JEGO KLAKIERZY, dobry kierunek, tak trzymać, a i ks. Antoni wam nie pomoże. Na głupotę jeszcze nikt lekarstwa nie wynalazł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nowe Wieści ParaGminne #1093445 | 188.33.*.* 23 maj 2013 17:13

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W roku 2013 : 75 oczyszczalni za ok 950 tys zł, utylizacja azbestu w wielu gospodarstwach gminy za ok 267 tys zł, samochód (Mercedes) dla straży za 550 tys zł, promenada z polbruku od osiedla do jeziora za 180 tys zł, fundusz sołecki za ok 220 tys zł. To tylko te najważniejsze. Rozmach imponujący. Tego jeszcze w naszej gminie nie było. Myćkę, Bacę i ich klikę skręca z zawiści i złości. Myćko to nawet na sesje i komisje rady przestał przychodzić. Nie może biedak przeżyć, że wszystko im się układa.

  1. do Rady Społecznej SPGOZ #1083179 | 83.11.*.* 13 maj 2013 11:00

   Co tak niepokojącego dzieje się w naszym ośrodku zdrowia, że " DE BEST wójt " określa obecną sytuację ośrodka MASOWĄ UCIECZKĄ PACJENTÓW DO LEKARZY RODZINNYCH W OLECKU ??????????????? Co i kto jest tego przyczyną ????????

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (108)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages