Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej w Wieliczkach

2013-03-26 16:43:13 (ost. akt: 2013-03-26 17:16:34)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

22 marca w Szkole Podstawowej w Wieliczkach obchodziliśmy Dzień samorządności. W tym dniu tradycyjnie władzę przejmują uczniowie, a zajęcia planuje Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami pojechali na basen do Olecka. Klasy IV – VI spotkały się podczas pierwszej godziny lekcyjnej z wychowawcami, aby przygotować się do udziału w konkurencjach. Następnie wszyscy zebrali się na głównym korytarzu szkoły, aby uczestniczyć w zabawach i konkursach zorganizowanych z okazji pierwszego dnia wiosny. 


Na początku głos zabrał Kuba Buzat, który powitał zebranych, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Bielecka otrzymała od pana dyrektora klucz symbolizujący przejęcie w tym dniu władzy przez brać uczniowską.Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji wiosennej fryzury, następnie każda z klas zaprezentowała wiersz Tuwima. Sympatyczną niespodziankę zrobiła wychowawczyni klasy Va pani Jadwiga Milewska, która wraz z uczniami przedstawiła wiersz „Lokomotywa”. Kolejnym zadaniem było zaprezentowanie palmy wielkanocnej, klasy wykazały się wyjątkową inwencją twórczą- trudno było wyłonić zwycięzcę. 
Następnie nadszedł czas na konkurencje sportowe. Miedzy klasami zapanowała „balonowa bitwa”, był bieg z nitką, toczenie piłki, skoki w workach, bieg przez tunel i wiele innych konkurencji. Do rywalizacji zaprosiliśmy także wychowawców, którzy mieli za zadanie przyczepić ogon osiołkowi. 

Na zakończenie przedstawiciele klas zaprezentowali nam wiosennego rock&rolla. Tancerze wprawili nas w świetne humory, a komisja konkursowa nie potrafiła wyłonić zwycięzcy. Wszyscy otrzymali taką samą ilość punktów. Po zakończonych zawodach, jury zsumowało punkty zdobyte przez każdą klasę za poszczególne zadania. Zwycięzcą została klasa Va, która wygrała wyjazd na basen do Olecka sponsorowany przez Komitet Rodzicielski. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył pan dyrektor.


Organizatorami turnieju były opiekunki SU Marta Karniej i Justyna Woronko.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #1043613 | 79.189.*.* 4 kwi 2013 15:44

  No a co z Pietrkiem, wielkim dyrektorem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages