Poniedziałek, 30 listopada 2015. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Mariusz Klimaszewski: zostałem odwołany podstępnie2013-02-27 14:31:06 (ost. akt: 2013-03-26 10:50:37)

Autor: Zbigniew Malinowski

Mariusz Klimaszewski, który na sesjach Rady Gminy Wieliczki bardzo często krytykował wójta i jego zastępcę, nie jest już sołtysem Wieliczek. Za odwołaniem opowiedziało się 30 osób, a 10 było przeciw.

W piątek, 22 lutego uczestnicy zebrania wiejskiego odwołali Mariusza Klimaszewskiego z funkcji sołtysa Wieliczek. Wniosek o uzupełnienie porządku obrad o dwa punkty dotyczące oceny działalności sołtysa i jego odwołania zgłosił Dariusz Kasprzyk.Na 550 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 49 osób. W tajnym głosowaniu udział wzięło 42. Za odwołaniem sołtysa opowiedziało się 30 osób, a 10 było przeciw. Dwa głosy były nieważne.


— To był podstęp, bo wszystko było ukartowane i tylko grupa osób wiedziała o takich planach. Rozumiem, że wniosek można złożyć i go przyjąć, ale odwołanie sołtysa powinno się odbyć na następnym zebraniu wiejskim, aby wszyscy mieszkańcy o tym wiedzieli. Wówczas na zebraniu byłaby zdecydowanie większa frekwencja — twierdzi odwołany sołtys.Tomasz Osewski, zastępca wójta gminy uważa jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Podkreśla, że sołtysa odwołali mieszkańcy sołectwa, a nie wójt i zastępca.Zgodnie z przepisami teraz ruch należy do wójta gminy, który w ciągu 30 dni musi ogłosić termin zebrania wiejskiego, na którym odbędą się wybory nowego sołtysa. ZM 


Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. REGULAMIN
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (605) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szanowna Redakcjo. #1125680 | 91.233.*.* 26 cze 2013 11:52

  Zwracamy się z prośbą o publikację w GO umorzeń podatków i udzielonej pomocy publicznej w gminie Wieliczki. Mieszkańcy gminy Wieliczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KOWAL ZAWINIŁ CYGANA POWIESILI #1093926 | 83.25.*.* 24 maj 2013 07:22

  Ponad rok trzeba było walczyć z gminnymi urzędasami o kilkaset zł na opiekę nad chorym mieszkańcem gminy, w końcu SKO zadecydowało - NALEŻY SIĘ. Na utrzymanie nieroba p.o. zastępca wójta z Ełku wydaje się lekką rączką ponad 5 tys. miesięcznie. Buńczuczny jak zawsze Ełczanin mówi - To wcale nie oznacza żeśmy polegli - GMINNI GENIUSZE TAK " USTAWIALI " PANIĄ KIEROWNIK GOPSu I ODWLEKALI SPRAWĘ, A PO PORAŻCE DLA WŁASNEGO DOBREGO SAMOPOCZUCIA UDZIELILI KIEROWNICZCE upomnienia. TO NIE MY, TO ONA. O beznadziejnej Komisji Rewizyjnej lepiej nie wspominać - DNO I WODOROSTY. Tylko biednych i chorych ludzi żal. Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://wieliczki.wm.pl/76462,Jaroslaw-Ku czynski-dasz-plusa-wojtowi.html#ixzz2UBU gSsxt

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kto #1049337 | 83.9.*.* 9 kwi 2013 19:11

  Kto został sołtysem?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. wyborca #1048595 | 79.184.*.* 9 kwi 2013 08:57

   09. kwiecień AD 2013 roku - hist0ryczny dzień dla naszej wiochy, będziemy mieć nowego sołtysa. Zgłaszam kandydatkę Panią Danutę Skiba- kobieta energiczna, z pomysłami, ma poparcie ks. Antoniego, a po wygranych wyborach i przejęciu władzy we wsi na pewno UMILI ŻYCIE PANU WÓJTOWI swoimi żądaniami, ale o to właśnie chodzi aby tych panów poganiać do KONKRETNEJ roboty, a nie tylko imprezki w głowie. Gdybym wiedział, że będzie porządny katering to też bym przyszedł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Wieści PARAgminne #1047640 | 77.114.*.* 8 kwi 2013 11:28

    KAGANEK OŚWIATY? Życie jest zaskakujące. Nasz dzielny wódz- Jarosław K. na ostatniej komisji podzielił się swoimi dylematami, że on jest już zmęczony swoimi sukcesami. Gdzie się nie obejrzeć to sukces, a on musi orać dalej- jeszcze go będą prosić żeby kandydował! Życie wymaga od niego poświęceń. Wieść gminna niesie, że wójt ma zamiar zorganizowania w Gminie przyspieszonego kursu czytania ze zrozumieniem dla niższej kadry urzędniczej. Pierwszym kursantem będzie ten co wniosek złożył , żeby sołtysa pogonić. Wniosek naskrobali mu na kartce, a ten nieborak dukał jak w podstawówce, jąkał się zanim przeczytał. Stąd pilna konieczność doszkolenia, pierwszy kurs już się odbył , na ciągniku odśnieżał informatyk z Gminy, a Dario uczył się! Brawo , na naukę nigdy nie jest za późno.. dla wszystkich. Mamy listę potencjalnych kursantów. CIEKAWE CZY JUTRO KURSANT ZGŁOSI KANDYDATURĘ NOWEGO ICH SOŁTYSA. Będzie nudno bo Mario nie startuje, bo o robotę się boi..

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (605)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages