Mariusz Klimaszewski: zostałem odwołany podstępnie2013-02-27 14:31:06 (ost. akt: 2013-03-26 10:50:37)

Mariusz Klimaszewski, który na sesjach Rady Gminy Wieliczki bardzo często krytykował wójta i jego zastępcę, nie jest już sołtysem Wieliczek. Za odwołaniem opowiedziało się 30 osób, a 10 było przeciw.

Mariusz Klimaszewski: zostałem odwołany podstępnieAutor: Zbigniew Malinowski

W piątek, 22 lutego uczestnicy zebrania wiejskiego odwołali Mariusza Klimaszewskiego z funkcji sołtysa Wieliczek. Wniosek o uzupełnienie porządku obrad o dwa punkty dotyczące oceny działalności sołtysa i jego odwołania zgłosił Dariusz Kasprzyk.Na 550 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 49 osób. W tajnym głosowaniu udział wzięło 42. Za odwołaniem sołtysa opowiedziało się 30 osób, a 10 było przeciw. Dwa głosy były nieważne.


— To był podstęp, bo wszystko było ukartowane i tylko grupa osób wiedziała o takich planach. Rozumiem, że wniosek można złożyć i go przyjąć, ale odwołanie sołtysa powinno się odbyć na następnym zebraniu wiejskim, aby wszyscy mieszkańcy o tym wiedzieli. Wówczas na zebraniu byłaby zdecydowanie większa frekwencja — twierdzi odwołany sołtys.Tomasz Osewski, zastępca wójta gminy uważa jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Podkreśla, że sołtysa odwołali mieszkańcy sołectwa, a nie wójt i zastępca.Zgodnie z przepisami teraz ruch należy do wójta gminy, który w ciągu 30 dni musi ogłosić termin zebrania wiejskiego, na którym odbędą się wybory nowego sołtysa. ZM 


Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. REGULAMIN

Komentarze 605 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. Szanowna Redakcjo. #1125680 | 91.233.*.* 26-06-2013 11:52

  Zwracamy się z prośbą o publikację w GO umorzeń podatków i udzielonej pomocy publicznej w gminie Wieliczki. Mieszkańcy gminy Wieliczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KOWAL ZAWINIŁ CYGANA POWIESILI #1093926 | 83.25.*.* 24-05-2013 07:22

  Ponad rok trzeba było walczyć z gminnymi urzędasami o kilkaset zł na opiekę nad chorym mieszkańcem gminy, w końcu SKO zadecydowało - NALEŻY SIĘ. Na utrzymanie nieroba p.o. zastępca wójta z Ełku wydaje się lekką rączką ponad 5 tys. miesięcznie. Buńczuczny jak zawsze Ełczanin mówi - To wcale nie oznacza żeśmy polegli - GMINNI GENIUSZE TAK " USTAWIALI " PANIĄ KIEROWNIK GOPSu I ODWLEKALI SPRAWĘ, A PO PORAŻCE DLA WŁASNEGO DOBREGO SAMOPOCZUCIA UDZIELILI KIEROWNICZCE upomnienia. TO NIE MY, TO ONA. O beznadziejnej Komisji Rewizyjnej lepiej nie wspominać - DNO I WODOROSTY. Tylko biednych i chorych ludzi żal. Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://wieliczki.wm.pl/76462,Jaroslaw-Ku czynski-dasz-plusa-wojtowi.html#ixzz2UBU gSsxt

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kto #1049337 | 83.9.*.* 09-04-2013 19:11

  Kto został sołtysem?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. wyborca #1048595 | 79.184.*.* 09-04-2013 08:57

   09. kwiecień AD 2013 roku - hist0ryczny dzień dla naszej wiochy, będziemy mieć nowego sołtysa. Zgłaszam kandydatkę Panią Danutę Skiba- kobieta energiczna, z pomysłami, ma poparcie ks. Antoniego, a po wygranych wyborach i przejęciu władzy we wsi na pewno UMILI ŻYCIE PANU WÓJTOWI swoimi żądaniami, ale o to właśnie chodzi aby tych panów poganiać do KONKRETNEJ roboty, a nie tylko imprezki w głowie. Gdybym wiedział, że będzie porządny katering to też bym przyszedł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Wieści PARAgminne #1047640 | 77.114.*.* 08-04-2013 11:28

    KAGANEK OŚWIATY? Życie jest zaskakujące. Nasz dzielny wódz- Jarosław K. na ostatniej komisji podzielił się swoimi dylematami, że on jest już zmęczony swoimi sukcesami. Gdzie się nie obejrzeć to sukces, a on musi orać dalej- jeszcze go będą prosić żeby kandydował! Życie wymaga od niego poświęceń. Wieść gminna niesie, że wójt ma zamiar zorganizowania w Gminie przyspieszonego kursu czytania ze zrozumieniem dla niższej kadry urzędniczej. Pierwszym kursantem będzie ten co wniosek złożył , żeby sołtysa pogonić. Wniosek naskrobali mu na kartce, a ten nieborak dukał jak w podstawówce, jąkał się zanim przeczytał. Stąd pilna konieczność doszkolenia, pierwszy kurs już się odbył , na ciągniku odśnieżał informatyk z Gminy, a Dario uczył się! Brawo , na naukę nigdy nie jest za późno.. dla wszystkich. Mamy listę potencjalnych kursantów. CIEKAWE CZY JUTRO KURSANT ZGŁOSI KANDYDATURĘ NOWEGO ICH SOŁTYSA. Będzie nudno bo Mario nie startuje, bo o robotę się boi..

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. To to jooooo #1047454 | 178.36.*.* 08-04-2013 08:57

    Za dwa lata tyle nowych inwestycji ? No nie, tyle to nie zrobił poprzednik przez 12 lat : • odbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach– ponad 550 tys. zł, • budowa Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach– ponad 470 tys. zł, • zakup koparko-ładowarki firmy Caterpilar – ok. 331 tys. zł, • przebudowa i położenie nawierzchni bitumicznej na drodze gminnej w miejscowości Cimoszki – ponad 250 tys. zł, • budowa świetlicy wiejskiej w Niedźwiedzkich i rozbudowa świetlicy OSP w Wieliczkach – ponad 230 tys. zł, • wkład gminy Wieliczki w budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach – ok. 214 tys. , • budowa chodnika w Krupinie – ok. 147 tys. zł, • przebudowa pomieszczeń po byłym przedszkolu na nową siedzibę GOPS – ponad 142 tys. zł, • współfinansowanie budowy drogi powiatowej Krupin–Raczki Wielkie – ponad 142 tys. zł, • współfinansowanie remontu drogi powiatowej Markowskie - Wojnasy – 100 tys. zł, • budowa terenów rekreacyjno-sportowych w miejscowości Szeszki – ok. 66 tys. zł, • dofinansowanie remontu mostu w Starostach – 50 tys. zł, • remont świetlicy wiejskiej w Kleszczewie – ok. 47 tys. zł.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. do zwolenniczki Loli #1046289 | 46.204.*.* 07-04-2013 09:33

    Wójt ma dbać o wszechstronny rozwój gminy, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Źle, że jedynym przejawem działalności są festyny, obchody dnia kobiet, aerobik i inne pozorowane bzdety - które tak naprawdę są w gestii ośrodka kultury!

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   4. I ja jestem z Lolą #1043727 | 46.113.*.* 04-04-2013 17:16

    LOLA W PEŁNI ZGADZAM SIĘ Z TWOJĄ OPINIĄ :"Jako szary obywatel tej gminy zastanawiam się co mają na celu takie wpisy krytyki władz, na okrągło powtarzane te same teksty i te same wymyślone zarzuty. Jak jest to każdy widzi i sam potrafi ocenić, a ta ocena jest zupełnie odwrotna jak krytykantów. Porównując ostatnie dwa lata z poprzednimi dwunastoma to naprawdę widać ogromną różnicę. Podejście rządzących do ludzi, kontakt, wspólne imprezy dla seniorów, Dnia Kobiet i inne o tym świadczą. Czy kiedyś wcześniej były organizowane jakieś „Dni Wiatraka”, zawody wędkarskie z nagrodami, czy inne festyny w Cimochach lub Norach ? Czy wcześniej tak prężnie i szeroko działał Gminny Ośrodek Kultury z kilkoma muzycznymi zespołami młodzieżowymi, kołem plastycznym, nauką tańca, aerobikiem, czy Kołem Gospodyń Wiejskich ? Czytałam sprawozdanie wójta z 2 lat rządzenia i muszę szczerze powiedzieć, że tyle inwestycji i nowych rzeczy to nie powstało w gminie przez poprzednich 12 lat. Każdy normalny człowiek to widzi i potwierdzi. Myślę że czytający te wpisy zgodzą się z moimi spostrzeżeniami i potwierdzą wpisując pozytywne komentarze od siebie. Zachęcam do wpisywania swojego poparcia dla tego co się dzieje w gminie. Nie obrażając nikogo oczywiście a tylko wyrażając swoje zdanie". WÓJTY SĄ THE BEST !!!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   5. Lola #1042684 | 178.36.*.* 03-04-2013 17:33

    Jako szary obywatel tej gminy zastanawiam się co mają na celu takie wpisy krytyki władz, na okrągło powtarzane te same teksty i te same wymyślone zarzuty. Jak jest to każdy widzi i sam potrafi ocenić, a ta ocena jest zupełnie odwrotna jak krytykantów. Porównując ostatnie dwa lata z poprzednimi dwunastoma to naprawdę widać ogromną różnicę. Podejście rządzących do ludzi, kontakt, wspólne imprezy dla seniorów, Dnia Kobiet i inne o tym świadczą. Czy kiedyś wcześniej były organizowane jakieś „Dni Wiatraka”, zawody wędkarskie z nagrodami, czy inne festyny w Cimochach lub Norach ? Czy wcześniej tak prężnie i szeroko działał Gminny Ośrodek Kultury z kilkoma muzycznymi zespołami młodzieżowymi, kołem plastycznym, nauką tańca, aerobikiem, czy Kołem Gospodyń Wiejskich ? Czytałam sprawozdanie wójta z 2 lat rządzenia i muszę szczerze powiedzieć, że tyle inwestycji i nowych rzeczy to nie powstało w gminie przez poprzednich 12 lat. Każdy normalny człowiek to widzi i potwierdzi. Myślę że czytający te wpisy zgodzą się z moimi spostrzeżeniami i potwierdzą wpisując pozytywne komentarze od siebie. Zachęcam do wpisywania swojego poparcia dla tego co się dzieje w gminie. Nie obrażając nikogo oczywiście a tylko wyrażając swoje zdanie. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   6. Wieści PARAgminne #1042284 | 77.115.*.* 03-04-2013 10:58

    KOMISJA: Pytanie- po co są komisje Rady Gminy w Wieliczkach? Nie, nie- nie po to żeby wypracowywać dobre rozwiązania, radzić i ustalać. Komisja , proszę państwa, zbiera się po pierwsze- aby radni dietę zainkasowali , po drugie- aby wójt dał upust swojemu samozadowoleniu, prawił o sukcesach swoich i…. aby łajać GO i red. Malinowskiego konkretnie. Ostatnio w Wielkim Tygodniu wójt- wielki wierzący, był miłosierny i tylko pół godziny dogryzał Malinowskiemu, że taki nieobiektywny, kłamią i opozycję wzmacniają! Ten chłopina, kiedyś prywatnie kumpel wójta, siedział jak na szpilkach i zaczął podejrzewać, że z głową wójta coś szwankuje ( BINGOOO!). Coś w tym może być, bo dał też upust swojej manii prześladowczej i zarzucił, że radny, opozycjonista Kopiczko pisze w Wieściach PARAgminnych. Stanowczo to dementujemy, ale Bóg zapłać włodarzu , że zwróciłeś uwagę na te nasze niegodne twego wysokiego poziomu, wypociny. A JEDNAK CZYTAJĄ??

    Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   7. pytanie #1042273 | 95.41.*.* 03-04-2013 10:49

    Żenada, co ten gość sobie wyobraża. W głowie mu się poprzewracało. Czy wójt nie wie co to jest wolność prasy? W takich małych pipidówkach , gdzie wójt-tyran kręci radnymi i robi co chce, nikogo nie pyta o zdanie i z podatków finansuje swoje chore pomysły ( koparki , wozy strażackie, asfalt do nikąd, asfalt na swoją działkę, szaty dla księdza, nawy gabinet, niepotrzebny zastępca, itd..), olewa ludzkie potrzeby, jest fałszywy, bawi się w gierki, dopuszcza proboszcza do rządzenia- potrzebna jest kontrola społeczna i to prasa powinna robić. Prasa nie jest , żeby wójta chwalić , coś ty myślał , że za reklamy mają ci z ręki jeść? Twój naburmuszony ton mają gdzieś i słusznie. Człowieku, opanuj się, zobacz jaki jesteś śmieszny i żałosny! Lepiej Powidz ile płacisz dla przyszłego teścia zastępcy za drukowanie propagandy, przetarg był? Co to za chory układ? Prasa ci się nie podoba, to do Mińska jedź!

    Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   8. jaja #1037552 | 178.36.*.* 28-03-2013 11:27

    No to mamy Wielkanoc i gminne JAJA, Jeśli to prawda, WZYWAM GAZETĘ DO PUBLIKACJI PISMA WÓJTA, MAMY PRAWO POZNAĆ CO WŁADZA ROBI Z PAPIEREM. Zainteresowani będą też wójtowie , burmistrz i starosta , że ich się wplątuje w swoje gry.

    Ocena komentarza: warty uwagi (53) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Wieści PARAgminne Swięta #1037422 | 95.41.*.* 28-03-2013 10:00

     CENZOR: Wójt przeszedł sam siebie, lepiej wymyślić nie mógł. Jak się dowiadujemy z pewnego źródła, kilka tygodni temu, po artykule w GO o odwołaniu sołtysa, wkurzył się niemiłosiernie na red. Malinowskiego i na całą gazetę. ( czego wyraz dał na komisji w środę) Co oni, kmioty będą Mu tu podskakiwać. Za namową człowieka od PR- swego doradcy/zastępcy- lekką ręką skrobnął pisemko- skargę na Głos Olecka do redaktora naczelnego z Olsztyna. Żali się, że on silnie obrażony jest, że go wściekle atakują, a gazeta nie jest obiektywna, kłamią, przekręcają. Na forum oczerniają go, wyzywają , a gazeta nie zdejmuje wpisów. Ukarał też gazecinę, a jak! Wypalił, że nie będzie już jej finansował. Jak to geniusz wiejsko-miejski, swoją bulwersacją podzielił się, a jakże, z całym światem. Niech wiedzą , że on wielki z wielkich, wójt Gminy Wieliczki- Lord Vader, Kim Dzong Jaro- nie da się robić w balona! Na urzędowym piśmie wskazał , że wysyła je do wiadomości oficjeli- wojewoda, związek gmin , marszałek województwa, starosta, burmistrz, ościenni wójtowie. Tyle , że do nich nie wysłał! Jak ludzie mają go traktować poważnie , kiedy ze swego urzędu cyrk robi? Cenzury mu się zachciewa- nie te czasy drogi Panie! Prasie nie da się zamknąć ust. EPOKI SIĘ POMYLIŁY CHŁOPINIE, TO NIE KOMUNA! Pytanie do mieszkańców- co robił Jaro za komuny, aparatczykiem był czy co? Piszcie śmiało- konkurs z nagrodami, nagroda główna to wódeczka w nowym, obszernym gabinecie Wójta.

     Ocena komentarza: warty uwagi (56) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     1. Klimaszewski Mariusz #1037288 | 91.233.*.* 28-03-2013 08:26

      Szanowni państwo! Obecnie sprawa mojego odwołania z funkcji sołtysa ma swój bieg (ogólnie mówiąc) w Urzędzie Gminy. Po pierwszych tygodniach zauważyłem brak dobrej woli ze strony “włodarzy”. Jednak dla prawdy i szacunku dla prawa sprawę doprowadzę do końca. Prawdopodobnie znajdzie ona swój finał w sądzie. Wobec powyższego nie wezmę udziału w wyborach na sołtysa, ponieważ gdybym to uczynił zalegalizowałbym ten podstępny czyn i naruszenie prawa. Prośba do forumowiczów. Nie pozwólcie się prowokować. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wszystkim Błogosławieństwa Bożego, spokoju, radości i dobrej myśli.

      Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Stary belfer #1036674 | 109.243.*.* 27-03-2013 16:55

       Taki ty z Olecka jak ja z Honolula. Olecko to co się dzieje w gminie Wieliczki to obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Niezadowolonych i opozycji nie jest sporo a góra pięcioro, tylko że nie odchodzą od komputera i za każdem razem inaczyj się podpisujo. Większość to są ludzie myślący i widzący co się dzieje i kto rozpętał tą całą burzę i o co właściwie poszło. Sytuacja w szkole i zaciekły atak z obelgami wiadomo kogo. Do tego dochodzi kilku chetnych na funkcje wójta i to wszystko. Podobnie jest w innych gminach w Polsce ale oczywista nie we wszystkich. Niezadowoleni znajdą się zawsze i wszędzie a władze oceni ogół przy wyborach i ludzie z pewnością nie będą sugerować się tym że ktoś kogoś obsypie obelgami.

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. estranged #1036202 | 178.36.*.* 27-03-2013 09:12

       Obserwując ten temat z Olecka, nie wiadomo – śmiać się czy płakać. U nas Wieliczki nazywane są Wieliczkowyjami. Nie do końca mi to pasuje. W filmowych Wilkowyjach jest śmiesznie, a u was i straszno i śmieszno. Z tym, że chyba bardziej jednak straszno. Ponad 500 komentarzy (chyba rekord tego portalu). Z jednej strony ludzie niezadowoleni z władz samorządowych, oburzeni sytuacją gminy, a być może także jakaś opozycja polityczna. Jest ich całkiem sporo, a jeśli choć tylko część z przytaczanych przez nich argumentów jest prawdziwa, to słusznie zajmują się tym (lub powinny się zająć) właściwe organy kontrolne państwa. Z drugiej strony obrońcy obecnej władzy. Wydaje się, że jest ich znacznie mnie, lecz są zdecydowanie bardziej aktywni. Po minusowych ocenach ich komentarzy wielokrotnie umieszczają je ponownie pod innymi nickami, łączą kilka komentarzy w jeden, rzekomo nowy, podszywają się pod innych, itp. Jest oczywiście jakiś sposób, ale po co ta agresja? Czy na tym powinna polegać dyskusja? Do tego dochodzą jakieś osobiste animozje. Po co to wszystko ? Spokoju i rozwagi wszystkim dyskutantom z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę.

       Ocena komentarza: warty uwagi (46) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. Agata #1035318 | 91.236.*.* 26-03-2013 16:11

        Rzeczywiście przykro to wszystko czytać, tyle pomyj nawzajem wylewacie i to prawda - kiedyś to była fajna gmina. Dla ŚP. Bielawskiego też pewnie przykro - on jednoczył społeczeństwo - a teraz jest tak bardzo podzielone. Może na okres przedświąteczny czas zakończyć spory......

        Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       2. Dobry Wpis Wieści Paragminne #1035084 | 178.36.*.* 26-03-2013 13:22

        Wieści PARAgminne#1034855 | 77.115.*.* dzisiaj, 10:26 IMPERIUM KONTRATAKUJE: No i się zaczęło! Wójt- Lord Wader lokalnej polityki , raczył obwieścić gawiedzi termin wyborów nowego ( starego) sołtysa wsi Wieliczki. Czym prędzej uaktywnili się pismacy forumowi związani z władzą, najpewniej spuszczeni ze smyczy przez samego I sekretarza- czyli przewodniczącego Rady Gminy, niejakiego Leszka S. Zaczęło się normalnie w tym środowisku, czyli od wyzwisk sołtysa, później ex-wójta i jego syna. Ten manewr to szemrane towarzycho przerabiało już w 2010 r wyzywając na czym świat stoi właśnie ex-wójta. Hasło do ataku internetowego przed zebraniem dał sam Wódz- Lord Wader. Podobno i sam pełniący obowiązki zastępcy Wadera też z tajemnego IP pisze ( z Ełku). Jednak szkalowany i wyzywany Tomasz J. trzyma się dzielnie i ripostuje pismakom w ilości 2 sztuk. RÓŻNICA POMIĘDZY KRYTYKĄ WŁADZY I OSÓB PRYWATNYCH JEST OLBRZYMIA. JAK SIĘPCHALI NA PUBLICZNE URZĘDY TO TERAZ NIE NARZEKAJĄ. A TOMKA NIE OBRAŻAĆ BO W SĄDZIE SIĘ SPOTKACIE. PS: Ktoś podszywa się pod nasze Wieści, ale po stylu nas poznacie! W tygodniu Wielkim szykuje się komisja i sesja- oj będzie się działo, a my przed świętami albo tuż po wypalimy też z ciekawym newsem o władzy i głupocie.

        Ocena komentarza: warty uwagi (41) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       3. OBSERWATOR #1034726 | 83.11.*.* 26-03-2013 07:57

        Na bieżąco śledzę co się dzieje w tej gminie. Po ostatniej " dyskusji " na tym forum zastanawiam się jak się czują i zachowują WŁODARZE tej gminy po przyjściu do pracy, / pracownicy przecież to czytają / opluci i ośmieszeni na własne życzenie, wy reprezentujecie ten urząd, pozostali " dyskutanci " was tylko podpuszczają - panowie po co wam to szambo, które sami stworzyliście ? Wyrazy współczucia pracownikom i mieszkańcom - fajnej kiedyś gminy, dzisiaj bliżej wam do rynsztoku.

        Ocena komentarza: warty uwagi (39) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       4. O to chodzi #1034230 | 164.127.*.* 25-03-2013 16:50

        Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo. To prawda, takie jest zdanie 99% mieszkańców gminy, a przeciwne są tylko te czarne owce, których nikt tutaj nie chce. No i proszę, tyle gadali niedowiarki na te oczyszczalnie, tak z zazdrością krytykowali a tu się okazuje ze oczyszczalnie będą, kasa unijna jest i moze wreszcie pozamykają mordy. Brawo wójcie. Nowy samochód dla straży jeszcze i bedzie super.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       5. łysol #1034077 | 94.254.*.* 25-03-2013 13:45

        Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo. To prawda, takie jest zdanie 99% mieszkańców gminy, a przeciwne są tylko te czarne owce, których nikt tutaj nie chce. No i proszę, tyle gadali niedowiarki na te oczyszczalnie, tak z zazdrością krytykowali a tu się okazuje ze oczyszczalnie będą, kasa unijna jest i moze wreszcie pozamykają mordy. Brawo wójcie. Nowy samochód dla straży jeszcze i bedzie super.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       6. strazak #1034068 | 83.16.*.* 25-03-2013 13:35

        To jest właśnie poziom wierszoklety z Cimoch (a może z Raczek), obrażać, oczerniać, wyśmiewać. Wstyd. Mniej niż ZERO.Twojej anglistki już nic i nikt nie uratuje a ty ją jeszcze pogrążasz w oczach społeczności gminnej. A w gminie podobno nie ma prądu to nie mogą z tobą korespondować. Ale dla ciebie to i tak kto ma inne zdanie niż ty to musi być wójt albo inny z gminy.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       7. strażak #1033992 | 94.254.*.* 25-03-2013 12:26

        No i proszę, tyle gadali niedowiarki na te oczyszczalnie, tak z zazdrością krytykowali a tu się okazuje ze oczyszczalnie będą, kasa unijna jest i moze wreszcie pozamykają mordy. Brawo wójcie. Nowy samochód dla straży jeszcze i bedzie super.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       8. To popieram #1033984 | 94.254.*.* 25-03-2013 12:21

        To prawda, takie jest zdanie 99% mieszkańców gminy, a przeciwne są tylko te czarne owce, których nikt tutaj nie chce.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       9. To popieram #1033983 | 94.254.*.* 25-03-2013 12:20

        Jesli chodzi o tych barbarzyńców i nierobów z Kleszczewa to wójt na drogę powinien jeszcze kijami im plecy obić. O ile mi wiadomo to nie są już mieszkańcami naszej gminy i wstęp tutaj mają wzbroniony. Sołtysa odwołało zebranie wiejskie bo przynosił wiosce wstyd. Nauczycielka, która szkoły nasze wymazała g.ównem niech trzyma się od nas też z daleka. Jak trzeba będzie to wypłacić 3 miesięczną odprawkę i paszła won. Ale nie dostanie ani grosza - papuga gminna wygra w sądzie. Dyrektora przywrócili do pracy bo prokurator nie przedstawił żadnych zarzutów, więc jest niewinny. A topola - szkoda że całkiem kary nie umorzył ale może przed wyborami sie poprawi jak jeden radny nie będzie donosił . I tak trzymać panowie wójtowie. Wszystko jak ma być. POPIERAMY !!!!

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       10. Moje zdanie #1033980 | 94.254.*.* 25-03-2013 12:19

        Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       11. CZARNE CHMURY #1033746 | 83.20.*.* 25-03-2013 07:23

        Jak to dobrze, że Redakcja nie wystraszyła się skargi Kuczyńskiego i pozwala ludziom pisać, czasem po chamsku i nie na temat ale dzięki temu poznajemy KTO nami rządzi. Po komentarzach widać, że gminny weterynarz zapomniał pozamykać na sobotę SWOJE rottweilery, a do tego dołożyły się "nauki" rekolekcyjne u Antoniego, no i mamy to co mamy. Wyraznie jednak widać, że WŁODARZOM puszczają nerwy, czyżby wiedzą, że CZARNE CHMURY są co raz niżej nad nimi ???

        Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       12. strażak #1033730 | 94.254.*.* 25-03-2013 07:14

        Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No i proszę, tyle gadali niedowiarki na te oczyszczalnie, tak z zazdrością krytykowali a tu się okazuje ze oczyszczalnie będą, kasa unijna jest i moze wreszcie pozamykają mordy. Brawo wójcie. Nowy samochód dla straży jeszcze i bedzie super.

       13. Kasa #1033584 | 109.243.*.* 24-03-2013 22:14

        Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A no jooooo. Mafijną kasęęęęę.

       14. Wieści PARAgminne #1033577 | 109.243.*.* 24-03-2013 22:08

        Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo

       15. Wieści PARAgminne #1033561 | 109.243.*.* 24-03-2013 21:57

        Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jesli chodzi o tych barbarzyńców i nierobów z Kleszczewa to wójt na drogę powinien jeszcze kijami im plecy obić. O ile mi wiadomo to nie są już mieszkańcami naszej gminy i wstęp tutaj mają wzbroniony. Sołtysa odwołało zebranie wiejskie bo przynosił wiosce wstyd. Nauczycielka, która szkoły nasze wymazała g.ównem niech trzyma się od nas też z daleka. Jak trzeba będzie to wypłacić 3 miesięczną odprawkę i paszła won. Ale nie dostanie ani grosza - papuga gminna wygra w sądzie. Dyrektora przywrócili do pracy bo prokurator nie przedstawił żadnych zarzutów, więc jest niewinny. A topola - szkoda że całkiem kary nie umorzył ale może przed wyborami sie poprawi jak jeden radny nie będzie donosił . I tak trzymać panowie wójtowie. Wszystko jak ma być. POPIERAMY !!!!

        1. Wieści PARAgminne #1033555 | 109.243.*.* 24-03-2013 21:52

         Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To prawda, takie jest zdanie 99% mieszkańców gminy, a przeciwne są tylko te czarne owce, których nikt tutaj nie chce.

        2. wyborca #1033544 | 94.254.*.* 24-03-2013 21:43

         Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tego popaprańca co drogi sąsiadom zagradza już nikt nie słucha. Może sobie jazgotać ale ludzie swoje wiedzą i jak bedzie tak dalej to wójt ma w przyszłych wyborach pewną wygraną. POPIERAMY NASZEGO WÓJTA !!!!

         1. oświata #1033537 | 109.243.*.* 24-03-2013 21:37

          To jest właśnie poziom wierszoklety z Cimoch (a może z Raczek), obrażać, oczerniać, wyśmiewać. Wstyd. Twojej anglistki już nic i nikt nie uratuje a ty ją jeszcze pogrążasz w oczach społeczności gminnej.

          Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. plaq #1033457 | 5.173.*.* 24-03-2013 20:28

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To dobrze, że Gmina wzięła takiego prawnika, że wygrywa nawet z kancelarią permiera. O to chodzi przeciez, żeby w Wieliczkach pracowały jak najlepsze osoby

          2. adwokat #1033373 | 109.243.*.* 24-03-2013 19:32

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Podobno ten wasz radca prawny (papuga) to stary, chytry cwaniak. Wygrywa w sądach niemal wszystkie sprawy, nawet w Warszawie wygrał sprawę z prawnikami kancelarii premiera. Myślę że była nauczycielka od angielskiego stoi na przegranej pozycji.

          3. odgrzany kotlet #1033334 | 83.11.*.* 24-03-2013 19:08

           Wieści PARAgminne#1018387 | 95.41.*.* 11-03-2013 08:53 Z SALI SĄDOWEJ: Geniuszy w gminie Wieliczki jest więcej niż dwóch! Do tego chlubnego towarzystwa dołączył chyba najmądrzejszy w powiecie ełckim radca, obsługujący też nasz urząd. W sprawie Arlety K. o urlop zdrowotny przed sądem pracy, ratując się przed niechybną klęską, reprezentujący gminę radca i dyrektor Piotr A., wili się jak piskorze. A radca-gaduła nic nie mógł począć , żeby zapobiec wzywaniu na świadka- dyrektora BOS , Marka D. Strzelili sobie tym w piętę, bo co ten bieduleńka ma powiedzieć- prawdę nagraną na płytkach? Toć pogrąży Gminę i trzeba będzie płacić za błędy prawnika. Jak skłamie to sam się podłoży, pozazdrościć mu tylko ekipy „przyjaciół” z Gminy. Chodzą plotki , że wójt i PARAwicewójt zacierają tylko rączki, żeby radny powiatowy się wił przed sądem- a oni jak zwykle z boku. Jak widać bycie geniuszem zobowiązuje. Sory, że kotlet jest trochę odgrzany ale cały czas jest pikantny - zakończenie sprawy 10 kwietnia - do spotkania PO. Czy papuga z Pietrkiem i Marusiem mają NOWY plan obrony ???? ATAK chłopy ATAK, pogrążyć się i ośmieszyć do reszty, kłamać do końca !!!

           Ocena komentarza: warty uwagi (36) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          4. won #1033150 | 109.243.*.* 24-03-2013 15:44

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Niestety kolego lub koleżanko, takie jest zdanie 99% mieszkańców gminy, a przeciwne są tylko te czarne owce, których nikt tutaj nie chce.

          5. do karaś #1032995 | 83.11.*.* 24-03-2013 12:26

           Tak jak karaś jest śmieciem pośród ryb, tak ty jesteś tym samym w tej społeczności.

           Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          6. karaś #1032846 | 46.113.*.* 24-03-2013 08:53

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tych barbarzyńców i nierobów z Kleszczewa to wójt na drogę powinien jeszcze kijami plecy obić. O ile mi wiadomo to nie są już mieszkańcami naszej gminy i wstęp tutaj mają wzbroniony. Sołtysa odwołało zebranie wiejskie bo przynosił wiosce wstyd. Nauczycielka, która szkoły nasze wymazała g.ównem niech trzyma się od nas też z daleka. Jak trzeba będzie to wypłacić 3 miesięczną odprawkę i paszła. Ale nie dostanie ani grosza - papuga gminna wygra w sądzie. Dyrektora przywrócili do pracy bo prokurator nie przedstawił żadnych zarzutów, więc jest niewinny. A topola - szkoda że całkiem kary nie umorzył ale może przed wyborami sie poprawi jak jeden radny nie będzie donosił . I tak trzymać panowie wójtowie. Wszystko jak ma być.

          7. do byłego sołtysa #1032656 | 46.113.*.* 23-03-2013 21:16

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mariusz nie sie boj, Ziuki cie zatrudniom do wywalania gnoju, Szymek obiecywał że jak będziesz sie staral to po 3 latach awansujo cię na dojarza.

          8. Opinia #1032575 | 164.126.*.* 23-03-2013 19:41

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo

          9. Szacunek #1032572 | 164.126.*.* 23-03-2013 19:40

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tych barbarzyńców i nierobów z Kleszczewa to na drogę powinien jeszcze kijami plecy obić. O ile mi wiadomo to nie są już mieszkańcami naszej gminy i wstęp tutaj mają wzbroniony. Sołtysa odwołało zebranie wiejskie bo przynosił wiosce wstyd. Nauczycielka, która szkoły nasze wymazała g.ównem niech trzyma się od nas też z daleka. Jak trzeba będzie to wypłacić 3 miesięczną odprawkę i paszła. Ale nie dostanie ani grosza - papuga gminna wygra w sądzie. Dyrektora przywrócili do pracy bo prokurator nie przedstawił żadnych zarzutów, więc jest niewinny. A topola - szkoda że całkiem kary nie umorzył ale może przed wyborami sie poprawi. I tak trzymać panowie wójtowie. Wszystko jak ma być.

          10. Szacunek #1032569 | 164.126.*.* 23-03-2013 19:37

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No i proszę Mariusz Zbawiciel wymyślił sobie traktor do odśnieżania za 80 tys zł - (na funduszu sołeckim mając 20 tys) a gminne pomysleli i kupili całkiem fajny sprzęt (super odśnieża chodniki) za 19 tys (dobrze że bałwana odwołali). Jak się pomysli i nie próbuje na siłę zbawić świata to jest OK. Brawo Panie Wójcie. Szacunek, Ukłony i podziękowania od myślącej części Wieliczek !!!!!

          11. osiedle(bez Jana K.) #1032442 | 94.254.*.* 23-03-2013 17:46

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jezeli mogę wyrazić swoje zdanie, to porównując dwa lata obecnie rządzącvych i 12 lat poprzedników to wyraźnie na korzyść obecnych. I efekty i styl widać że im zależy i że coś w miarę skromnych możliwości robią. A w gminie powinien jeden rządzić a nie kto wcześniej wstanie więc jakiś sołtys czy inni krzykacze niech trochę pomyślo.

          12. wioska #1032430 | 46.113.*.* 23-03-2013 17:37

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Darek K. byłby super soltysem, żeby tylko zechciał, ale on to funkcję olewa.

          13. Wszystko jasne #1032426 | 46.113.*.* 23-03-2013 17:32

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No ale co, u kogoś się zameldował ? Z tego co wiem to chyba u siebie, więc nic tobie do tego - jego wola. Widocznie ma sentyment do Wieliczek. Tych barbarzyńców z Kleszczewa to na drogę powinien jeszcze kijami plecy obić. O ile mi wiadomo to nie są już mieszkańcami naszej gminy i wstęp tutaj mają wzbroniony. Sołtysa odwołało zebranie wiejskie bo przynosił wiosce wstyd. Nauczycielka, która szkoły nasze wymazała g.ównem niech trzyma się od nas też z daleka. Jak trzeba będzie to wypłacić 3 miesięczną odprawkę i paszła. Ale nie dostanie ani grosza - papuga gminna wygra w sądzie. Dyrektora przywrócili do pracy bo prokurator nie przedstawił żadnych zarzutów, więc jest niewinny. A topola - szkoda że całkiem kary nie umorzył ale może przed wyborami sie poprawi. I tak trzymać panowie wójtowie. Wszystko jak ma być.

           1. BEZPRAWIE wieliczkowskiego WŁODARZA #1032325 | 79.184.*.* 23-03-2013 15:32

            Mieszka w Olecku - zameldowany w lecznicy w Wieliczkach - Wymeldowanie rodziny z Kleszczewa z naruszeniem prawa / zakwestionował to Wojewoda /- Zwolnienie dyscyplinarne nauczycielki bezpodstawne, Sąd się wyśmiał / będzie odszkodowanie / - Zwolnienie sołtysa w prymitywny, podstępny sposób / nie ważne kogo, ważne w jaki sposób /- Przywrócenie do pracy dyrektora szkoły w trakcie postępowania prokuratorskiego / za bicie dzieci /- Egzekucja nałożonej kary za topolę ze złamaniem Ustawy / zamiast na 5 lat, zrobił na 44 lata /- Zatrudnienie zastępcy z naruszeniem prawa / radny powiatowy / i obciążeniem budżetu gminy - itd. itp. Co robią radni oprócz pobierania diet ??? Ludzie, czy wy się nie wstydzicie ??? A może trzeba wam wylać po wiadrze gnojowicy na głowę to przynajmniej kilku się opamięta. Takiego DNA jeszcze w tej gminie nie było !!!

            Ocena komentarza: warty uwagi (44) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

            1. Marek #1032227 | 83.9.*.* 23-03-2013 13:31

             Zapraszamy na zebranie Do Barda o 18.00. Darek stawia. Prawdopodobnie wystartywuje w nowych wyborach na sołtysa. Ponoć prawdziwnym powodem odwołania sołtysa był brak wonsuw, ludziem gadajom że prawdziwy sóltys powinien mieć wonsy . A Darek ma

             Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

            2. władza #1032150 | 83.9.*.* 23-03-2013 12:14

             CZEGO BOI SIĘ WŁADZA ??? Pod koniec następnego tygodnia ma odbyć się kolejna sesja Rady Gminy. Do tej pory (również za rządów obecnie miłościwie panującej nam władzy) komunikaty przypominające i zaproszenia na sesje umieszczane były na stronie internetowej gminy lub BIP. Obecnie oprócz ogólnej informacji dot. planowanych sesji w 2013 r niczego takiego nie zamieszczono. Co na to odpowiadający z prawidłową organizację i przebieg posiedzenia sesji Pa Przewodniczący ? Cz to przypadkowe niedopatrzenie, czy też CELOWE i ZAPLANOWANE DZIAŁANIE ???

             Ocena komentarza: warty uwagi (57) ! - + odpowiedz na ten komentarz

            3. Optymista #1031526 | 94.254.*.* 22-03-2013 19:20

             I fajno jest - Wiosna za tydzień ma przyjść. Głowa do góry - będzie dobrze.

             Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

            4. z osiedla #1031512 | 94.254.*.* 22-03-2013 19:13

             Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No najlepij żeby Mario był sołtysem dożywotnio, trzeba tak żeby rada podjeła takie uchwałe. A z tym CPNem to bujda, nie ma CPNu - to Mario rozdaje benzyne za darmo żeby osiedlaki go wybrali ponownie.

             1. kali #1031504 | 164.126.*.* 22-03-2013 19:06

              Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Byłam dzisiaj w gminie u radcy prawnego. Pokazywał mnie statut sołectwa z Wieliczek. Niestety wszystko czarne na białem zgodne z tym co zapisane w statucie. Zebranie wiejskie może odwołać sołtysa kiedy zechce, w każdej chwili jak jest taka wola większości. Trzeba by jakoś zmienić statut żeby nie było można odwołać sołtysa przez całom kadencje.

              1. Nowy #1031453 | 83.9.*.* 22-03-2013 18:31

               Mam pytanie. Kim jest osiedlowy CPNiarz ?? Tam Jakis CPN postawili czy co? Czy to przez to odwołano sołtysa???

               Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

              2. elektryk #1031412 | 83.11.*.* 22-03-2013 17:56

               Nie wszyscy są tak PRYMITYWNI jak wieliczkowska władza, która nie potrafi odwołać sołtysa zgodnie z prawem i używa prymitywnych, podstępnych chwytów. Tam są ludzie na poziomie i jeżeli będzie potrzeba to potrafią tego Pana zdyscyplinować.

               Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. Robota dla Mario #1031251 | 46.113.*.* 22-03-2013 15:32

                Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mario nie sie boj, Ziuki cie zatrudniom do wywalania gnoju, Szymek obiecywał że jak będziesz sie staral to po 3 latach awansujo cię na dojarza.

               2. Z Delphii #1030851 | 94.254.*.* 22-03-2013 09:32

                Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mówią chłopaki z Wieliczek co pracują w Delfii że już szukają kogoś na jego miejsce. Elektrycy mogą się zgłaszać - będzie jeden etat.

               3. wybory #1030796 | 46.112.*.* 22-03-2013 08:23

                Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mieszkańcy Wieliczek bedą mogli niedługo wypowiedzieć się czy popierają człowieka bez honoru jakim jest były sołtys czy też zaproponują kogoś kto pogodzi wszystkich oczekiwania. Człowiek bez honoru to człowiek przegrywający na wszystkich frontach, w kościele, gminie a mówią że i w Delfii miejsca nie zagrzeje (pierwszy do kasacji). Szkoda tylko rodziny że musi z takim człowiekiem funkcjonować.

                1. Ciemnota #1030791 | 94.254.*.* 22-03-2013 08:14

                 Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Aj, jaj, jaj , co ty powiesz. Jak ci się udało tak szybko ich namierzyć ? Śledczy się znalazł. Urzednicy w odróżnieniu od ciebie nierobie mają co robić. Tylko ty i ja na bezrobociu. Ale ja jestem z tych myślących a ty - ciemna masa.

                2. akcja #1030781 | 79.189.*.* 22-03-2013 07:59

                 widać, że kiedy urzędnicy gminni przychodzą do pracy rusza akcja pisania komentarzy

                 Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                3. Szacunek #1030768 | 94.254.*.* 22-03-2013 07:41

                 Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No i proszę Mariusz Zbawiciel wymyślił sobie traktor do odśnieżania za 80 tys zł - (na funduszu sołeckim mając 20 tys) a gminne pomysleli i kupili całkiem fajny sprzęt (super odśnieża chodniki) za 19 tys (dobrze że bałwana odwołali). Jak się pomysli i nie próbuje na siłę zbawić świata to jest OK. Brawo Panie Wójcie. Szacunek, Ukłony i podziękowania od myślącej części Wieliczek !!!!!

                 1. mieszkanka #1030764 | 46.112.*.* 22-03-2013 07:30

                  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeszcze dodam że wybory sołtysa odbędą się po sesji rady gminy, to radni będą mogli wypowiedzieć się na ten temat.

                 2. mieszkanka #1030760 | 46.112.*.* 22-03-2013 07:27

                  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeszcze dodam że sołtys może się odwołać do Najwyższego Sądu Administracyjnego, gdzie rospatrzą jego podanie za 5 lat (oczywiście odmownie)

                 3. mieszkanka #1030752 | 46.112.*.* 22-03-2013 07:25

                  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Sołtys mi się chwalił że dostał odpowiedź od przewodniczącego rady że może się odwołać ale do św. Piotra. Rada nie ma żadnych mozliwości uchylić uchwały wiejskiego zebrania. I całe szczęście. Nareszcie ludzie zmądrzeli i doszli do wniosku że taki sołtys po prostu ośmiesza całą wioskę. Ale jeżeli wioska cjce być ośmieszana to może go wybrać ponownie..... Ha, ha, ha....

                  1. mieszkaniec #1030000 | 83.8.*.* 21-03-2013 12:39

                   Sołtys złożył skargę do Rady Gminy na nie zgodne z prawem jego odwołanie. Dlaczego wójt przed rozpatrzeniem w/w skargi przez Radę zwołuje zebranie wiejskie na którym ma być wybrany nowy sołtys, chyba, ze już wie, że stanowisko Rady będzie jak zwykle " SKARGA JEST BEZZASADNA " Wójcie Kuczyński i twój papuga, jak długo będziecie mieć nas mieszkańców za idiotów i w głębokim poważaniu. Jeżeli radni na to pozwalają to mogą się OSZMACIĆ - nie po raz pierwszy zresztą, ale zdecydowana większość Wieliczek nie przyjdzie na wasz marny kabaret, chyba po to żeby powiedzieć co myślimy o tobie i tej radzie. Rób więc spęd urzędników, du...lizusów i ich rodzin i wybierzcie SWEGO sołtysa.

                   Ocena komentarza: warty uwagi (36) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                   1. wyborca #1029899 | 178.36.*.* 21-03-2013 11:16

                    Dziękujemy Panie wójcie, na pewno przyjdziemy. A nie można tak konkretnie pisać, wtedy Pana lubimy. Pytanie - dlaczego ciągniczek do odśnieżania tylko gminne chodniki odśnieżą. Po to był kupiony z funduszu sołeckiego , żeby służył WSZYSTKIM mieszkańcom, a nie wyręczał pracowników gminy. Chodnik do Niedźwiedzkich też proszę zrobić , osiedle całe i Słoneczną do końca. Radnego Kopiczko Pan nie lubi , ale bez jaj tam inni ludzie też mieszkają. Jeszcze jedno, niech tą dmuchawą po elewacji z solą nie sypie i ludziom do ogródków , bo kwiaty wyschną. A tak między nami to wójt się sprawił i na pochwałę zasługuje. Tylko resztę kasy z zakupu nie przeznaczcie na dożynki, bo to nielegalne .

                    Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                    1. do mieszkańców gminy #1029319 | 89.228.*.* 20-03-2013 12:12

                     W dniu 9 kwietnia 2013 roku (wtorek) o godzinie 17-tejodbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Wieliczki, którego tematem będzie wybór sołtysa. Proszę mieszkańców o niezawodne przybycie. Zebranie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach. Wójt Gminy Wieliczki

                     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                     1. wieści Paragminne #1029226 | 77.115.*.* 20-03-2013 10:56

                      PORADNIK URZĘDNICZY: Masz problem z sąsiadem, chcesz go się pozbyć? Mamy dla was skuteczną i szybką metodę stosowaną przez urzędników Gminy Wieliczki. Wystarczy skrobnąć pisemko, żeby natręta wymeldować albo przemeldować na inny adres. Wtedy wszystkim ekspresem zajmie się Pani Renia z Urzędu Gminy i wymelduje gościa z jednym dniem. Jak widać u nas wszystko można, po co długotrwałe procedury. Niech inni urzędnicy w całym kraju biorą z Renatki przykład, która dba o sprawną administrację i wie lepiej kto gdzie ma mieszkać. Bo Renia z rozkazu swego wielkiego szefa dopomoże każdemu. Mamy propozycję: Pani Renato proszę Jarosława K. wymeldować z lecznicy dla zwierząt i zameldować w Olecku, gdzie faktycznie mieszka. WODZU! Daj przykład jak przestrzegać prawa, a nie balansujesz na krawędzi, z której można spaść w przepaść….

                      Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                      1. do wójta #1026793 | 178.36.*.* 18-03-2013 10:28

                       Kiedy wybory sołtysa, trzeba podać datę, bo termin zaraz minie i znowu problem będzie. Napiszcie datę na forum to więcej ludzi przyjdzie.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      2. radny #1025709 | 83.9.*.* 17-03-2013 06:53

                       Idz do kościoła Antoś poprawi Ci humor , takie wali kawały że można się ze śmiechu ze.tylko weż dwa złoty bo kabaret kosztuje

                       Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      3. Wieliczkowiak #1025704 | 83.20.*.* 17-03-2013 06:06

                       Sołtysa nie ma to kto podpowie tym gminnym matołom, że powinni z rana pogasić światła uliczne, tak już od tygodnia. Az serce boli jak marnują nasze pieniądze, w tedy kiedy trzeba było to chodziliśmy po ciemno, a teraz tyle lamp sie pali i po co. Najlepiej to podnieść podatki i zaciągnąć kredyty i pożyczki, tępe matoły. Tak przy niedzieli mnie znerwowali.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      4. UP #1025629 | 31.63.*.* 16-03-2013 22:44

                       A Kasiunia od pieca to może by do pracy się wzięła.Toć to na Wszechnicy w Olecku studiowała. A może by ją w GOPSie zatrudnić ,albo na doradcę w gminie? A by i ciepło miała.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      5. hiacynta #1025608 | 31.63.*.* 16-03-2013 22:19

                       Co wy tak ucichli,czyżby soltys zlożyl odwolanie W SPRAWIE BEZPRAWNEGO ODWOLANIA GO?

                       Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      6. BUDŻET na 2013 r. #1025488 | 83.20.*.* 16-03-2013 19:53

                       Budżet gminy na 2013 rok - Uchwała w sprawie budżetu gminy na 2013 rok ." & 3 pkt. 1. DEFICYT BUDŻETU GMINY W WYSOKOŚCI 1 928 683 zł zostanie pokryty PRZYCHODAMI pochodzącymi z : 1. KREDYTÓW w kwocie 1 182 683 zł. . POŻYCZEK w kwocie 746 000 zł." ZADŁUŻENIE na koniec roku wyniesie około 5 mln. zł - Rada Gminy na wniosek KUCZYŃSKIEGO to uchwaliła, a Przewodniczący SUDNIK to podpisał.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      7. kasa #1025198 | 176.109.*.* 16-03-2013 14:32

                       Na początku rządów kuczyniaka gminz była zadłużona na ok 1.8mil zł a teraz zadłużenie gminy wynosi prawie 3mil. zł - oto między innymi ten darmozjad pognębia naszą gminę w długach. taki to z niego fachowiec.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      8. hakowaty #1025072 | 83.20.*.* 16-03-2013 12:14

                       Ten nasz p.o. doradca, bo juz sie pogubiłem kim on jest miał być takim fachowcem w temacie funduszy, a jak czytam to same psy na nim wieszają i przez niego ten nasz wójt ma tyle klopotow, tylko po co on jego trzyma. Chyba ma na niego jakieś haki czy co.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      9. donosiciel #1020584 | 31.174.*.* 12-03-2013 20:09

                       Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. i ja się ciesze że nie ma Kopika bo tylko donosił żeby tak jeszcze się wyprowadził z Wieliczek do Iwaszek to byłoby super

                      10. do dzina, alternatywy ,to ja #1020519 | 88.220.*.* 12-03-2013 19:22

                       ty weź nie pij jak piszesz

                       Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      11. dzin #1020396 | 94.254.*.* 12-03-2013 18:07

                       a na janrczks jest chsczyk.czlowiek podwalacz kogo nie zapytsc na isiedlu.zazdrosv gi spala

                       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                       1. alternatywy 5 #1020381 | 94.254.*.* 12-03-2013 17:55

                        Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dzieki ze pan janek juz nie mieszka na osiedlu.sprzedal by kazdego.mieszkal to zle ze nie odgarniety snieg.a prezes spi na altance.podobno mlody sudnik postaral sie i osiedle odgarneli.nie za duzo sle zawsze.mieszkanka osiedla

                        1. To ja #1020368 | 94.254.*.* 12-03-2013 17:46

                         sluchajta zapytajcie mariusza jak u nas w koeslacj sgzalal pijany a u wad raczki amen.jaja.druga sprawa opel z gminy w wieliczksch pan kierowca obiafzik je w koali codziennie wozi sie za czyke paliwko?zupke je o 13.zone podwozi

                         Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                        2. Wieści PARAgminne #1020108 | 77.114.*.* 12-03-2013 14:43

                         DORADCA GENIUSZEM! Wszystko stało się jasne! Na wsi gruchnęła wieść, że nasza Gmina należy do elity, wskażcie drugą taką, co na etacie ma doradcę wójta. Mówią , że po wyborach w 2010 r., zwycięzca- miejscowy weterynarz, zorientował się, że wójtowanie to nie pikuś. Wziął fachowca na doradcę, później zrobił go p.o zastępcy wójta. Taki chłop inteligentny , że go trzyma już półtora roku, a dla sądu napisał , że p.o. będzie tylko do rozstrzygnięcia konkursu. Tylko gdzie ten konkurs? Kandydatów pewnie brak. Intencje wójta są jasne- obejście przepisów, zatrudnienie kolesia z układu, lekceważenie wyborców, prywata i niekompetencja. TO JEST ŁEPSKI CHŁOP NAWET DORADCY POTRZEBUJE. PS: Ludzie mówią, że wójt chce ustalić adres IP wieści PARAgminnych , bo mu ciśnienie podnoszą. Śpieszymy z wyjaśnieniem- adresy są zmienne jak widać, a serwery Proxy są w Singapurze i RPA. Powodzenia więc, a na ciśnienie najlepszy kieliszek koniaku, własnego a nie na sępa!

                         Ocena komentarza: warty uwagi (37) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                         1. KIEPSCY #1019584 | 83.11.*.* 12-03-2013 06:00

                          Normalnie to już nie wiem, czy w urzędzie to jeszcze normalnie Wylkowyje, czy już normalnie KIEPSCY ??? Skłaniam się ku KIEPSKIM, w Wylkowyjach więcej " inteligentnego cwaniactwa ", a tu WSIOWY prymityzm. Ferdynand, Boczek, Pazdziochy i inne......

                          Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                         2. qwerty #1019384 | 91.233.*.* 11-03-2013 20:49

                          bardzo dobrze ,że P. Mariusz Klimaszewski przedstawił to na forum.bo za pewne nienagłośniona sprawa by niedługo ucichła ,a "władza" by się bardzo cieszyła .Życzę powodzenia i wygranej dla P. Mariusza. Trzymam kciuki.

                          Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                          1. Ass #1019156 | 88.156.*.* 11-03-2013 18:09

                           Niestety, tam, gdzie pachnie polityką, pachnie też kłamstwem, skorumpowaniem i nielegalna kasą. Szkoda, bo cierpią na tym wszyscy.

                           Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                           1. Klimaszewski Mariusz #1018501 | 91.233.*.* 11-03-2013 10:31

                            2. Restrukturyzacja w szkole. Wiem, że plany są oszczędnościowe. Ale doświadczenie życiowe mówi mi, że stanie się to kosztem uczniów. Powszechne staną się wymówki pracowników, to nie moja działka, mi za to nie płacą itp. To co się zaoszczędzi ktoś inny podzieli sobie na premie. 3. Ustawa śmieciowa. Bardzo zła, krzywdząca najuboższych i wielodzietne rodziny. Ustawa do kosza i na śmietnik. Mogę się mylić, ale moim zdaniem podatek śmieciowy w towarze byłby sprawiedliwy. Ktoś bogaty jak dużo kupuje, dużo produkuje śmieci i tym samym więcej płaci. Taki podatek zapłaci nawet turysta z innego kraju. Jest tylko jedna wada, nie da się lodów kręcić. Zapytania internautów; - co do mojej przeszłości to nawet nie wiem gdzie mieści się siedziba AA. Ten co to wymyślił to pewnie jego historia kończy się na 1989 r., - sołtys powinien współpracować z wójtem tylko, czy ta współpraca z obecnym wójtem miałaby polegać na oszukiwaniu ludzi. Sołtys nie jest dla władzy (być u władzy lub podobać się władzy), ale dla ludzi. To ludzie wybierają sołtysa i to wobec ludzi ma być lojalny tak jak i zresztą wójt, radny, poseł, prezydent, - walczyć trzeba każdego dnia o dobro, - zwycięża się nie w sądach, ale w codziennym życiu, - nie martwię się co będzie dalej bo wiem, że prawda zwycięży, - jesteście git (w porządku, spoko, fajni). Z Bożą pomocą jestem nadzieją dla wielu rodziców, którzy mają kłopoty ze swoimi dziećmi. Nie machajcie na nich ręką, że już nic z nich nie będzie, ale błogosławcie i módlcie się za nich. Wiara i modlitwa czynią cuda. Każdy ma swój kairos, - złożyłem odwołanie do Rady Gminy, - reszta uwag to dyskusja z panem Frankiem :). Dziękuję bardzo Wszystkim.

                            Ocena komentarza: warty uwagi (73) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                            1. Klimaszewski Mariusz #1018498 | 91.233.*.* 11-03-2013 10:30

                             Szanowni państwo! W związku z tym, iż sprawa mojego odwołania z funkcji sołtysa stała się publiczną postanowiłem odpisać wszystkim zainteresowanym. Najpierw jednak ustosunkuję się do artykułu w Gazecie Oleckiej dotyczącego mojej osoby. Po przeczytaniu tego co powiedział pan zastępca opadły mi ręce. W skrócie brzmiało to tak. To nie my, to oni - wskazując na mieszkańców ( umył ręce). Również świadomie użył sformułowania "wszystko odbyło się zgodnie z przepisami" bo słowo prawo spaliłoby się ze wstydu. Sprawa odwołania. Oczywiście wiedziałem, że jest możliwość takiego odwołania, ale nie starczyło mi wyobraźni. To byli przecież ludzie zaufania publicznego (wójt, zastępca), a nie oszuści. To świadczy o tym, że obawiali się, iż uczciwe odwołanie może się nie powieść. Mam nadzieję, że kiedyś obudzi się sumienie u kogoś z urzędników i dowiemy się prawdy. Wartość człowieka. Dla mieszkańców Wieliczek, ale i dla każdego człowieka poświęciłbym bardzo wiele. Dla mnie to nie tylko miłość chrześcijańska, ale i dobrze rozumiany patriotyzm. Na świecie jest dużo dzieł uczynionych ręką ludzką, które zdaniem wielu są bezcenne. Gdyby odnaleziono Arkę Przymierza to pewnie ustawiałyby się kilometrowe kolejki, żeby ją zobaczyć. A zapominamy o człowieku, którego Bóg uczynił na swój obraz i podobieństwo, a ceną człowieka stała się miłość. I gdyby ktoś ci powiedział, że nie jesteś nic wart, lub sam byś tak myślał, to wiec, że jest to kłamstwo. Jesteś Królewskim Dziełem Boga, prawdziwie bezcenny. Ostatnio poruszane tematy na sesjach. 1. Fermy wiatrakowe. Jestem przeciwnikiem tych ferm i tu też widzę drugie dno mojego odwołania. Jest wiele zagrożeń związanych z tą inwestycją. Proszę, by państwo zwrócili szczególną uwagę na prawo o służebności przesyłu, które to z mocy tegoż prawa obejmie fermy i anteny komórkowe. Nie jestem przeciwnikiem indywidualnych wiatraków. W PE pod tym względem szykują się zmiany. Np. postawienie przez gminę wiatraka (na tej samej zasadzie jak budowa oczyszczalni), który produkowałby prąd dla oświetlenia ulicznego.

                             Ocena komentarza: warty uwagi (72) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                             1. Wieści PARAgminne #1018387 | 95.41.*.* 11-03-2013 08:53

                              Z SALI SĄDOWEJ: Geniuszy w gminie Wieliczki jest więcej niż dwóch! Do tego chlubnego towarzystwa dołączył chyba najmądrzejszy w powiecie ełckim radca, obsługujący też nasz urząd. W sprawie Arlety K. o urlop zdrowotny przed sądem pracy, ratując się przed nichybną klęską, reprezentujący gminę radca i dyrektor Piotr A., wili się jak piskorze. A radca-gaduła nic nie mógł począć , żeby zapowiedz wzywaniu na świadka- dyrektora BOS , Marka D. Strzelili sobie tym w piętę, bo co ten bieduleńka ma powiedzieć- prawdę nagraną na płytkach? Toć pogrąży Gminę i trzeba będzie płacić za błędy prawnika. Jak skłamie to sam się podłoży, pozazdrościć mu tylko ekipy „przyjaciół” z Gminy. Chodzą plotki , że wójt i PARAwicewójt zacierają tylko rączki, żeby radny powiatowy się wił przed sądem- a oni jak zwykle z boku. Jak widać bycie geniuszem zobowiązuje. PS: Sorry , że tak późno- prądu na wiosce nie było. Najciekawsze jednak przed nami-JAK WÓJT ZATRUDNIŁ DORADCĘ!

                              Ocena komentarza: warty uwagi (79) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                              1. WIELICZKOWSKIE KLAUNY #1018302 | 83.25.*.* 11-03-2013 06:08

                               Co musi się wydarzyć w Wieliczkach, żeby wstrząsnęło to Radnymi, albo społeczeństwem ??? Wójt powołuje Osewskiego najpierw jako zastępcę, potem jako p.o. zastępcy - WSA w Olsztynie i Wojewoda to kwestionują, sprawa w NSA, a Kuczyński upoważnia swego PO do podejmowania różnych decyzji w tym do odwołania dyr. szkoły, a potem do jego powrotu. Zwolnienie dyscyplinarne nauczycielki - na I sprawie Papuga i Piotruś ośmieszeni wręcz przez Sąd za nieumiejętność czytania i interpretowania przepisów prawa. Odwołanie sołtysa gorzej jak w marnym kabarecie. Topola na 40 lat !!! Sposób wymeldowania rodziny z Kleszczewa - Wojewoda wytyka naruszenie prawa. Uchylane uchwały Rady Gminy i wiele innych spraw. Nie dość, że sam niekumaty to jeszcze nie potrafi dobrać odpowiednich doradców / PAPUGA - beznadziejny, PO nie potrzebny /

                               Ocena komentarza: warty uwagi (78) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                              2. Doradca #1018007 | 91.233.*.* 10-03-2013 21:10

                               Ciekawy wyrok, wychodzi na to, że osewski najpierw był doradcą wójta a później po zastępcy. Komuś w głoówce się przewróciło , doradcę zrobił w tak małej gminie . Kpiny z ludzi, a wy radni jeszcze chcecie popierać takiego gościa co kasą gminną szasta , znalazł się dygnitarz , ze doradców potrzebuje. Skandal , wreszcie trzeba to przerwać, bo gminę do ruiny doprowadzi. Powiedz ile jeszcze takich kwiatków jest. Żenada!!

                               Ocena komentarza: warty uwagi (52) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                               1. wyrok NSA #1017934 | 91.233.*.* 10-03-2013 20:17

                                II SA/Ol 1210/12 - Wyrok WSA w Olsztynie

                                Ocena komentarza: warty uwagi (48) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                               2. SĄD nie rychliwy ...... #1017779 | 83.25.*.* 10-03-2013 18:29

                                Wójcie oddaj pieniądze #1017592 | 46.76.*.* dzisiaj, 15:35 Wojewódzki Sąd Administracyjny ze skargi Wojewody na zarządzenie Wójta Gminy z dnia "[...]". nr "[...]" w przedmiocie powierzenia obowiązków zastępcy Wójta Gminy 1. stwierdza nieważność zarządzenia Wójta Gminy z dnia w sprawie powierzenia obowiązków zastępcy Wójta Gminy; 2. orzeka, że zaskarżone zarządzenie nie podlega wykonaniu. WSA/wyr.1 – sentencja wyroku. ALE NIC SIĘ NIE STAŁO POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO, TYLKO PIENIĄDZE WASZE NIEPRAWNIE SIĘ WYDAŁO !!!

                                Ocena komentarza: warty uwagi (78) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                                1. obserwator #1017761 | 83.25.*.* 10-03-2013 18:11

                                 Ile złego można zrobić w tak krótkim czasie. Do niedawna spokojna, poukładana wioska i cała gmina, a wystarczyło, że pojawiło się dwóch nie dostosowanych do większości i mamy to co mamy. Pośmiewisko na cały powiat i nie tylko.

                                 Ocena komentarza: warty uwagi (62) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                                2. no #1017636 | 83.19.*.* 10-03-2013 16:17

                                 hahahah! pewnie tak, dlatego sie miota jak zyd po pustym sklepie...ulzyj sobie, uzlyj...

                                 Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                                3. POŻEGNANIE #1017480 | 195.117.*.* 10-03-2013 14:12

                                 Do tej pory wydawało mi się że ludziom o minimalnym stopniu inteligencji jest jasne, że jakikolwiek język obcy, za pomocą którego można porozumieć się za granicą jest niezbędny. Jednak jeden z nauczycieli, którego komentarz wkleję poniżej, jest innego zdania. Wstydzę się w ogóle że z tak PRYMITYWNYMI ludźmi (nauczycielami) wdaję się w dyskusję. Jak nauczyciel 21-WIEKU!!! może powiedzieć, że nauczycielom w-f czy biologii nie potrzebne są w podstawie języki obce np: angielski, niemiecki. PATOLOGIO!!! na was brakuje słowa którym można byłoby was określić. Obiecuję że na te śmietnisko GO nigdy już nie wejdę. Szkoda moich nerwów na wasze zakute łby. OTO WPIS WYKSZTAŁCIUCHA : www #1017437 | 91.233.*.* dzisiaj, 13:36 Niedługo będą się pojawiać informacje o tym, która nauczycielka ma udane życie seksualne, a która nie. Bo zapewne i o tym rozmawiały ze swoją (jak im się wtedy wydawało) "przyjaciółką". Jakie to niskie...Poza tym nie można wymagać od nauczycieli np. biologii czy w-f , żeby znali perfekt języki obce, bo to nie ich działka.

                                 Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                                 1. wyrok #1017169 | 89.229.*.* 10-03-2013 08:16

                                  jakie wiesci z sadu pracy

                                  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                                 2. CAŁA PRAWDA #1016342 | 195.117.*.* 09-03-2013 11:03

                                  Tak to jest z nieobytym w cywilizacji patologicznym środowiskiem. Dalej pozwalajcie na martretowanie dzieci przez zwichniętych pedagogów ( w większości pokroju Łukaszenki ) w szkole i wysłuchiwanie debilizmów które głosi czarny w kościele, a patologia pozostanie tu na ZAWSZE. O to PRAWDZIWA historia wykształconych nauczycieli z Wieliczkowskiej szkoły. Podczas wycieczki do Pragi i Wiednia zatrzymali się w jednej z Wiedeńskich restauracji na posiłek. I ku zdziwieniu żaden z wykształciuchów nie potrafił niczego wyczytać z karty obiadowej. Jedno słowo które im wszystkim skojarzyło się z czyś znajomym, to słowo kotelet (i tak przekręcone). Więc długo nie czekając wszyscy zamówili to samo. A na reakcję ludzi siedzących przy sąsiednich stolikach(padały pytania, skąd jesteście , czy w Wiedniu wam się podoba itp...) reagowali jak zwierzęta mówiąc jeden do drugiego nawet zjeść spokojnie nie dadzą, czepiają się nie wiadomo czego. (są to słowa jednej z uczestniczek tej wycieczki). Jeśli tak niecywilizowani nauczyciele uczą nasze dzieci, to skąd mamy mieć w przyszłości cywilizowane społeczeństwo.

                                  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                                  1. prosy chłop #1016168 | 83.9.*.* 09-03-2013 06:14

                                   Toć to tragedia to co sie u was dzieje jeden drugiemu nie umie pomóc a co grse nie chce nie ma zadnego zrozumienia tylo jakaś zawiść ploty Krysia łosmarowuje Anie to znowu Ania łosmarowuje Krysie i tak w kułecko Sołtysa ras wybierają ras wyzucajo i to ci sami ludzie łoco wam chodzi?? Dla ksiendza wleceta kasiore za nic no chyba za wciskani z łambony ciemnoty i zabobonu łuzendników nierobów mata kupe sie lizeta sie im ze az wstyt na to patseć Nie umieta sobi pomagać wzajemnie nie ma wspólnoty i zrozumienia i wontpie zeby coś w przysłości sie zmieniło bez tego ani rus jo jo toć to musi WIELICZKI .

                                   Ocena komentarza: warty uwagi (44) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                                   1. Dzisiejszy GO donosi... #1015642 | 79.184.*.* 08-03-2013 14:17

                                    "kobiety od dwóch tygodni mieszkają w nieogrzewanym domu " Wójtowi Wieliczek jak się okazuje znacznie łatwiej " wspomóc " ks. Antoniego 30 tys. zł, albo zorganizować imprezę za kilka tys. zł jak wysupłać z gminnego budżetu 1 800 zł na piec dla dwóch bezrobotnych i chorych kobiet. - Nikt tej Pani pieca nie obiecywał - zapewnia wójt Jarosław Kuczyński. Owszem, mój zastępca ....Po co on tej gminie potrzebny ??? Za jednomiesięczne jego wynagrodzenie takich pieców można kupić 3 / słownie : trzy /. Czyli kolejny raz ktoś został okłamany.

                                    Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                                    1. Men #1015313 | 176.109.*.* 08-03-2013 09:33

                                     Serdeczne życzenia z okazji Dnia kobiet wszystkim dziewczynom z GOPS-u w Wieliczkach a szczególnie Danusi -przesyła wasz klejent z Cimoch.

                                     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz